Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

چراغ سبز امارات به بریتانیا؛ آزادی دوستانه شهروند محکوم به حبس ابد

چراغ سبز امارات به بریتانیا؛ آزادی دوستانه شهروند محکوم به حبس ابد
Copyright عکس از رویترز
Copyright عکس از رویترز
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

امارات عربی متحده روز جمعه اعلام کرد که هنوز راهکار دوستانه و مسالمت‌آمیز برای آزادی شهروند بریتانیایی که در این کشور به حبس ابد محکوم شده، وجود دارد.

آگهی

امارات عربی متحده روز جمعه اعلام کرد که هنوز راهکار مسالمت‌آمیز برای آزادی شهروند بریتانیایی که در این کشور به حبس ابد محکوم شده، وجود دارد.

سلیمان حمید المزروعی، سفیر امارات عربی متحده در لندن روز جمعه به خبرنگاران گفت که با توجه به روابط عمیق و مستحکم دو کشور قطعا دولت امارات درخواست تجدیدنظر خانواده آقای هجز را با دقت مطالعه و بررسی خواهد کرد.

به گفته آقای المزروعی، مقامات دولت امارات امیدوارند که روابط نزدیک دو کشور منجر به یافتن راه‌حلی مسالمت‌آمیز و دوستانه برای پایان دادن به این پرونده شود.

در واکنش به این اظهارات آشتی‌جویانه مقام اماراتی، دانیلا تاجدا، همسر متیو هجز گفته است که همچنان منتظر اقدام عملی دولت امارات در خصوص عفو همسرش خواهد بود.

بیشتر بخوانید:دادگاه امارات دانشجوی بریتانیایی را به حبس ابد محکوم کرد

البته نرمش مقام‌های قضایی امارات دو روز پس از آن صورت گرفت که ترزا مِی، نخست وزیر بریتانیا در واکنش به صدور حکم حبس ابد برای شهروند ۳۱ ساله این کشور، نحوه برخورد امارات با این پرونده را ناامیدکننده توصیف کرد. جرمی هانت، وزیر خارجه بریتانیا هم در واکنش به خبر صدور حکم حبس ابد آقای هجز گفته بود که «عمیقا شوکه و ناامید» شده است.

متیو هجز، دانشجوی ۳۱ ساله که در مقطع دکتری در دانشگاه دورهام بریتانیا مشغول به تحصیل بود، روز چهارشنبه ۲۱ نوامبر در دادگاه امارات در جریان جلسه‌ای بدون حضور وکیل که کمتر از ۵ دقیقه طول کشید، به اتهام «جاسوسی برای کشور خارجی، به خطر انداختن امنیت نظامی، سیاسی و اقتصادی کشور» محاکمه و به حبس ابد محکوم شد.

بیشتر بخوانید:وزیر خارجه بریتانیا در تهران: آدم‌های بی‌گناه دوملیتی باید آزاد شوند

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دانشجوی بریتانیایی متهم به جاسوسی در امارات به لندن بازگشت

ماجرای خاشقجی؛ امارات نسبت به برهم خوردن ثبات در عربستان هشدار داد

دانشجوی بریتانیایی زندانی در امارات به جاسوسی متهم شد