Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

آمریکا از ناتو حمایت کرد آلمان و فرانسه از طرح تشکیل ارتش واحد اروپایی

 آمریکا از ناتو حمایت کرد آلمان و فرانسه از طرح تشکیل ارتش واحد اروپایی
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پیشنهاد امانوئل ماکرون برای تشکیل ارتش واحد اروپایی با حمایت و پشتیبانی آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان همراه شده است.

آگهی

درست یک هفته پس از طرح خواسته امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه برای تشکیل ارتش واحد اروپایی، جیمز متیس، وزیر دفاع آمریکا از سازمان پیمان آتلانتیک شمالی، ناتو، به عنوان سنگ بنای حفاظت از اروپا نام برد.

تاکید وزیر دفاع آمریکا بر اهمیت ناتو در حالی صورت می گیرد که فرانسه و آلمان از شکل گیری یک نیروی نظامی واحد اروپایی برای حفاظت از این قاره در قبال تهدید های جهانی حمایت کرده اند. این ایده برای نخستین بار چهارشنبه هفته گذشته ۷ نوامبر از سوی امانوئل ماکرون مطرح شد.

رئیس جمهوری فرانسه که پیشتر نیز تاکید کرده بود که اروپا باید بتواند در برابر روسیه، چین و حتی ایالات متحده آمریکا از خود دفاع کند در توجیه ضرورت تشکیل این نیروی واحد گفته است: «در برابر روسیه که با ما هم مرز است و نشان داده که می‌تواند یک تهدید باشد، باید اروپایی داشته باشیم که به تنهایی و بدون وابستگی به ایالات متحده قادر به دفاع از خود است.»

این طرح که بی شک خوشایند ایالات متحده آمریکا نیست با نقد تند دونالد ترامپ مواجه شد. رئیس جمهوری آمریکا در جریان سفر به پاریس برای شرکت در مراسم یکصدمین سالگرد پایان جنگ جهانی اول در توییتی پیشنهاد همتای فرانسوی خود برای اجرایی کردن طرح تشکیل ارتش واحد اروپایی را «توهین آمیز» توصیف کرد.

بیشتر بخوانید:

جیمز متیس، وزیر دفاع آمریکا روز سه شنبه در پاسخ به سوال خبرنگاران مبنی بر چگونگی موضع وی در قبال این طرح اروپایی گفت: «ما ناتو را سنگ بنای محفاظت از اروپا در حوزه امنیت می دانیم و از هر اقدامی توسط کشورهای عضو برای سبک کردن بار این مسئولیت حمایت می کنیم.»

پیشنهاد امانوئل ماکرون برای تشکیل ارتش واحد اروپایی با حمایت و پشتیبانی آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان همراه شده است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رئیس جمهوری فرانسه خواستار تشکیل ارتش واحد اروپا شد

تلاش بایدن و متحدانش برای جذب رای دهندگان زن جمهوریخواه در حومه شهرها

اتهامات و جریمه احتمالی علیه اپل در اتحادیه اروپا؛ قوانین اپل ناقض «رقابت دیجیتال» است