Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

کمتر از ۲۴ ساعت پس از توافق آتش‌بس یک فلسطینی در نوار غزه کشته شد

خوشحالی فلسطینیان از استعفای وزیر دفاع اسرائیل پس از برقراری آتش بس در غزه
خوشحالی فلسطینیان از استعفای وزیر دفاع اسرائیل پس از برقراری آتش بس در غزه
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

درگیری ها در نوار غزه یکشنبه شب با ورود یک خودرو نظامی اسرائیل به بخش تحت کنترل فلسطینان در این منطقه و شلیک به سوی گروهی از نظامیان حماس کلید خورد.

آگهی

وزارت بهداشت تشکیلات فلسطینی روز چهارشنبه از کشته شدن یک فلسطینی در شمال نوار غزه بر اثر شلیک سربازان اسرائیلی در نوار غزه خبر داد.

خبرگزاری فرانسه به نقل از منابع امنیتی فلسطین اعلام کرد فردی که روز چهارشنبه در مرز نوار غزه کشته شده جوانی ۲۰ ساله به نام نواف العطار بوده که هنگام ماهیگیری با گلوله سربازان اسرائیلی از پای درآمده است.

این خبر در حالی منتشر می‌شود که در پی چند روز تنش و درگیری شدید میان جنبش حماس و نظامیان اسرائیلی در این منطقه دو طرف سه شنبه شب بر سر برقراری آتش بس به توافق رسیده بودند.

آتش بس اخیر میان فلسطینیان و دولت اسرائیل که گفته می‌شود توافق بر سر آن به صورت غیر مستقیم بدست آمده به شدیدترین درگیری‌ها میان طرفین پس از جنگ غزه در سال ۲۰۱۴ پایان داد.

انعقاد این آتش‌بس که در اسرائیل با مخالفت‌های شدید و اعتراض ساکنان جنوبی این کشور همراه شد در نهایت به استعفای وزیر دفاع دولت نتانیاهو انجامید.

آویگدور لیبرمن، وزیر دفاع اسرائیل که به داشتن گرایش افراطی ملی گرایی مشهور است روز چهارشنبه ضمن اعلام خبر استعفایش در حضور خبرنگاران به شدت به توافق آتش‌بس اخیر میان دولت و گروه‌های فلسطینی تاخت و آنرا به عنوان «تسلیم در برابر تروریسم» تلقی کرد.

این درحالی است که بنیامین نتانیاهو ضمن حمایت از توافق آتش بس با فلسطینیان تاکید کرد این «تصمیم کلیدی» در شرایط اضطراری و برای حراست از امنیت ملی اتخاذ شده و وی نمی‌تواند جزئیات بیشتری را در باره علت این تصمیم در اختیار افکار عمومی قرار دهد.

بیشتر بخوانید:

درگیری‌ها در نوار غزه یکشنبه شب با ورود یک خودرو نظامی اسرائیل به بخش تحت کنترل فلسطینان در این منطقه و شلیک به سوی گروهی از نظامیان حماس کلید خورد.

حماس روز دوشنبه در پاسخ به حمله زمینی یک گروه کماندویی از نیروهای ویژه ارتش اسرائیل به نوار غزه اقدام به شلیک بیش از ۳۰۰ راکت به مناطق جنوبی خاک اسرائیل کرد که رسانه‌ها آنرا شدیدترین حمله راکتی به خاک اسرائیل پس از جنگ غزه در سال ۲۰۱۴ توصیف کرده‌اند.

پس از این حملات که به ادعای برخی منابع توسط راکت‌های ساخت روسیه انجام شده نیروی هوایی ارتش اسرائیل دست به کار شد و با حملات هوایی پردامنه بخش هایی از مناطق تحت کنترل فلسطینان در نوار غزه از جمله ساختمان تلویزیون حماس را هدف قرار گرفت.

بیشتر بخوانید:

بر اساس گزارش رسانه‌ها از ۳۰ مارس گذشته تاکنون، زمان آغاز تظاهرات فلسطینیان در طول نوار غزه بر ضد محاصره این منطقه که به «راهپیمای بازگشت» شهرت یافته است دست کم ۲۳۵ فلسطینی بر اثر شلیک سربازان اسرائیلی کشته شده‌اند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حمله به ۱۰۰ موضع حماس در واکنش به حملات موشکی تل‌آویو

شلیک دو راکت از غزه به سوی تل آویو

خامنه‌ای: فلسطینی‌ها در تل آویو دولت تشکیل خواهند داد