جودوی جایزه بزرگ تاشکند؛ پیشتازی تیم کوزوو و درخشش میزبانان

جودوی جایزه بزرگ تاشکند؛ پیشتازی تیم کوزوو و درخشش میزبانان
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

تیم کوزوو با سه مدال طلا در بالای جدول مدال‌آوران جای گرفت.

آگهی

در سومین روز از جودوی جایزه بزرگ تاشکند، سوسلان بوستانف از روسیه ستاره مسابقات مردان بود. او که حریف مقدماتی خود را با اجرای اوشی ماتا مغلوب کرده بود در فینال در مقابل حریفی از کشور میزبان قرار گرفت.

بوستانف در ابتدای مسابقه پیش افتاد اما حریف ازبک توانست مبارزه به تساوی بکشد. اما سرانجام بوستانف بود که با کسب امتیاز وازا‌-آری به مدال طلا دست یافت.

خود او می‌گوید: «البته این نخستین مدال طلای من در مسابقات جایزه بزرگ و در وزن بالای یکصد کیلوگرم بود. می‌توانم بگویم خوشحال و بسیار شادمانم. این اولین مدال طلای من است و احساس خاصی دارم.»

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

لوریانا کوکا از کوزوو موفق شد در منهای ۷۸ کیلوگرم زنان دومین طلای جایزه بزرگ خود را دریافت کند. او امروز با اعتماد به نفس بالا روی تشک ظاهر شد و در فینال در برابر گراف از اتریش توانست امتیاز ایپون کسب کند. به این ترتیب تیم کوزوو با سه مدال طلا در بالای جدول مدال‌آوران جای گرفت.

لوریانا می گوید: «سال گذشته هنوز در وزن منهای ۷۰ کیلوگرم مبارزه می‌کردم امسال به منهای ۷۸ کیلو آمدم. همه چیز برای من تازه است و واقعا خوشحالم که همه چیز خوب پیش می‌رود.»

در وزن منهای یکصد کیلوگرم مردان، المار قاسمف از ازبکستان که در مسابقات مقدماتی خوش درخشیده بود بار دیگر تماشاگران محلی را ناکام گذاشت. او در نیمه نهایی با وازا آری بر حریفش غلبه کرد اما در فینال در برابر الکساندر ایدیر از فرانسه ناکام ماند.

ایرینا کینزرسکا از آذربایجان در مثبت ۷۸ کیلوگرم زنان با قدرت بر بالای سکو ایستاد. او که با اوسوتو گاری در نخستین مسابقه پیروز شده بود در فینال توانست با اختلاف امتیاز بر وایس از آلمان غلبه کند.

محمدعلی مهدی‌اف نیز برای کسب سومین طلا برای تیم آذربایجان در نیمه‌نهایی از سد وروبف از روسیه گذشت.

اما زیباترین اجرای فن امروز را کارل ریچارد فرای از آلمان در نبرد با دواربی از سوئد، برای کسب مدال برنز به نام خود ثبت کرد. 

**بیشتر بخوانید: **

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دختر جودوکار هلندی به طلای گرند اسلم ابوظبی رسید

نواک جوکوویچ برای دهمین بار قهرمان مسابقات گرنداسلم تنیس ملبورن شد

جودو؛ گرند اسلم ابوظبی با برتری تیمی روسیه به پایان رسید