درخواست امضاء از «ال چاپو» سبب حذف یکی از اعضای هیئت منصفه شد

درخواست امضاء از «ال چاپو» سبب حذف یکی از اعضای هیئت منصفه شد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دوازده نفر اعضای هیئت منصفه و شش جانشین انتخاب خواهند شد تا در مورد رای دادگاه تصمیم بگیرند.

آگهی

مردی که قرار بود به عنوان یکی از اعضای هیئت منصفه در دادگاه «اِل چاپو»، مشهورترین قاچاقچی مواد مخدر جهان، حضور یابد به دلیل درخواست عجیب و غیرمعقولش از این وظیفه کنار گذاشته شد.

این مرد از یک مامور دادگاه خواسته بود به او کمک کند تا امضای ال چاپو را برای یادگاری بگیرد. این مساله سبب شد قاضی صلاحیت وی را رد کند. وی در توضیح این درخواست عجیبش گفته بود که متولد شهر مدلین کلمبیاست و همشهری ال چاپو است.

محاکمه خواکین گوزمن مشهور به ال چاپو به اتهام ۲۵ سال فعالیت در زمینه قاچاق مواد مخدر و اتهامات دیگری چون پول‌شویی، قاچاق اسلحه، آدم‌ربایی و قتل از روز ۵ نوامبر در نیویورک آغاز شده است.

این قاچاقچی ۶۱ ساله کلمبیایی متهم به رهبری کارتل سینالوآ، قدرتمندترین گروه‌ جرایم سازمان‌یافته قاچاق مواد مخدر مکزیک از سال ۱۹۸۹ تا ۲۰۱۴ میلادی است.

بیشتر بخوانید:

به دلیل اهمیت بالای این محاکمه و همینطور تهدیدی که متوجه جان هیئت منصفه و قضات است، نام این افراد محفوظ است و در طول محاکمه همراه با محافظ به دادگاه رفت و آمد می‌کنند.

همچنین دادگاه صلاحیت یکی دیگر از اعضای هیئت منصفه که خود را بدل مایکل جکسون می‌داند و از این راه کسب درآمد می‌کند، رد کرد. دادستان دلیل این امر را حفظ جان این فرد بیان کرده است.

تاکنون ۶۰ نفر به طور بالقوه برای حضور در گروه هیئت منصفه دادگاه محاکمه در نظر گرفته شده‌اند که از میان آنان صلاحیت ۲۷ نفر به دلایل مسائل مختلف بخصوص موضوعات امنیتی رد شده است. هنوز هیچکدام از اعضای هیئت منصفه مشخص نشده و گمانه‌زنی‌ها در این مورد ادامه دارد.

دوازده نفر اعضای هیئت منصفه و شش جانشین انتخاب خواهند شد تا در مورد رای دادگاه تصمیم بگیرند.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دادستان نیویورک: ال چاپو با مجازات اعدام رو به رو نیست

پسر «ال چاپو» جزو افراد ربوده شده در رستوران مکزیکی است

وزارت دادگستری آمریکا یک ایرانی و دو کانادایی را به طراحی قتل در ازای پول متهم کرد