سیزده کشته در تیراندازی در یک بار در جنوب کالیفرنیا: هویت مهاجم اعلام شد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
عکسی از محل تیراندازی
عکسی از محل تیراندازی   -   کپی رایت  Jeremy Childs/ ان‌بی‌سی

در پی تیراندازی در یک بار در شهرو تاوزند اوکس در ایالت کالیفرنیای آمریکا دست ‌کم ۱۳ نفر از جمله مهاجم و یک مامور پلیس کشته شدند.

به گزارش ان‌بی‌سی تیراندازی ساعت ۱۱ و ربع چهارشنبه شب به وقت غرب آمریکا در بار رستوران بوردرلاین در ۴۰ کیلومتری لس‌آنجلس به پلیس گزارش شد. ماموران پلیس در پاسخ به شلیک فرد ضارب به سوی او آتش گشودند.

افرادی که از محل تیراندازی فرار کرده‌اند، به یک آمبولانس منتقل شدند.

در زمان تیراندازی بیش از دویست نفر در این مکان حضور داشتند.

یک شاهد عینی به شبکه ای‌بی‌سی گفت که فرد ضارب پیش از آغاز تیراندازی سه نارنجک دودزا به میان جمعیت پرتاب کرده است.

یک شاهد عینی دیگر گفته است که تا ۳۰ بار صدای رگبار تیراندازی را شنیده است.

تا کنون گزارشی از وضعیت حال مجروحان و انگیزه ضارب مخابره نشده است.

هویت مهاجم اعلام شد

ساعاتی پس از این حمله پلیس کالیفرنیا هویت فرد مهاجم را اعلام کرد. این فرد ۲۸ ساله «یان دیوید لانگ» نام داشته و سرباز ارتش آمریکا بوده است.

جیوف دین، فرمانده پلیس ونتورا در حومه لوس‌آنجلس با اعلام هویت فرد مهاجم در یک نشست مطبوعاتی گفت او پس از آن که افراد حاضر در بار را به رگبار بست، خودکشی کرد. به گفته آقای دین، دیوید لانگ عضو نیروهای ورزیده در سپاه تفنگداران دریایی آمریکا بوده است. این فرمانده پلیس افزود: «ما با آقای لانگ برای چند مورد کوچک که مشکل ایجاد کرده بود، در تماس بودیم. او در ماه آوریل مأموران پلیس به منزل او رفته بودند زیرا رفتارهایی غیر عقلانی داشته و بنابراین از مشاوران روانکاو پلیس برای مشکل او کمک گرفتیم.»

بار-رستوران بوردرلاین از سال‌ها پیش چهارشنبه شب‌ها میزبان صدها نفر برای شرکت در مراسم رقص هفتگی است. گفته می‌شود بسیاری از افرادی که در زمان تیراندازی در محل حضور داشتند، دانشجو بودند.

به گفته مقامات، عملیات پلیس برای تامین امنیت منطقه کماکان ادامه دارد. همچنین سخنگوی پلیس مشخص نکرده است که مرگ مهاجم چگونه اتفاق افتاده است.

بیشتر بخوانید: