Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

اتحادیه اروپا ۱۲ هزار جوان ۱۸ ساله را رایگان راهی سفر می‌کند

اتحادیه اروپا ۱۲ هزار جوان ۱۸ ساله را رایگان راهی سفر می‌کند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اتحادیه اروپا بنا دارد جوانان ۱۸ سال تمام را راهی سفر دور اروپا کند. تابستان امسال برنامه مشابهی برگزار شده و نتایج برای اتحادیه قابل قبول بود. هدف آشنایی با تنوع و گونه گونی و غنای فرهنگی و آشنایی با دیگر کشورهای اروپایی است.

آگهی

مقامات اروپایی از امکان سفر رایگان ۱۲ هزار جوان اروپایی در منطقه شنگن خبر دادند. این تصمیم پس از آن اتخاذ شد که هزاران جوان از برنامه مشابهی در تابستان امسال بهره مند شدند. برنامه «کشف اروپا» ۲۹ نوامبر سال جاری میلادی آغاز می‌شود و ثبت نام در این برنامه تا ۱۱ دسامبر ادامه خواهد داشت. اما شرایط ثبت نام در برنامه کشف اروپا چیست؟ اروپایی بودن و داشتن ۱۸سال سن تمام.

شرکت کنندگان در این برنامه باید ساکن یکی از کشورهای اتحادیه اروپا باشند و می توانند به طور فردی یا در گروه‌های حداکثر ۵ نفری در اروپا سفر کنند.

نتایج ۱۵ ژانویه اعلام می شود

سفر این جوانان اروپایی با قطار انجام خواهد شد تا اطمینان حاصل شود جوانانی که در مناطق دور افتاده اروپا زندگی می کنند نیز از این برنامه بهره مند می‌شوند. کمیسیون اروپا همچنین تاکید کرد که امکان سفر با اتوبوس و کشتی و در موارد استثنایی با هواپیما نیز فراهم است.

اسامی برندگانی که برای شرکت در این برنامه ثبت نام کرده‌اند اواسط ژانویه توسط کمیته ارزیابی اعلام خواهد شد.

ایده راه اندازی این نوع سفرها درست پس از آن نهایی شد که ۱۵ هزار نوجوان اروپایی از دور نخست این برنامه در تابستان امسال بهره مند شدند.

نگرانی از آینده جوانان در اروپا

تیبور ناواراسیس، کمیسرامور آموزش، فرهنگ، جوانان و ورزش گفت: «جوانان حاضر در این برنامه حس می کنند که اروپایی بودن چه معنایی دارد. همچنین امکان کشف تنوع و غنای فرهنگ اروپایی و دیدار با اروپایی‌ها در سراسر این منطقه برایشان فراهم می‌شود. ما داستان‌های جالب زیادی از شرکت کنندگان در این برنامه شنیدیم و خوشحالم که به طور رسمی اعلام کنم که ما این امکان را در سال آینده نیز برای جوانان دیگری فراهم خواهیم کرد.»

برنامه‌های جدید اتحادیه اروپا برای جوانان در شرایطی دنبال می شود که اعتیاد، بیکاری و گرایش برخی جوانان به نیروهای تندروی سیاسی کماکان از جمله مسائل و مشکلاتی است که اروپا با آن دست و پنجه نرم می‌کند.

علاقه مندان می توانند در اینجا برای شرکت در برنامه «کشف اروپا» ثبت نام کنند.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جوانان اروپایی از مذهب روگردان شده‌اند

چرا جوانان اروپایی جذب گروه‌های اسلام‌گرای افراطی می‌شوند؟

مخدرهای قانونی خطری برای سلامت جوانان اروپایی