Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

محبوبیت امانوئل ماکرون به کمتر از ۳۰ درصد رسید

محبوبیت امانوئل ماکرون به کمتر از ۳۰ درصد رسید
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نتایج نظرسنجی‌ها حاکی از آن است که تنها ۲۹ درصد مردم فرانسه نسبت به عملکرد آقای ماکرون رضایت دارند. این در حالی است که میزان رضایت از رئیس‌جمهور فرانسه در ماه گذشته ۳۴ درصد و در دوماه قبل ۳۹ درصد بوده است.

آگهی

محبوبیت امائوئل ماکرون، رئیس‌جمهوری فرانسه بر اساس یک نظرسنجی که روز یکشنبه ۲۳ سپتامبر (اول مهرماه) منتشر شد، به شدت کاهش یافته است.

نتایج نظرسنجی موسسه «ایفوپ» (IFOP) که در مجله روزهای یکشنبه موسوم به لو ژورنال دو دیمانش (Le Journal du Dimanche) منتشر شده نشان می‌دهد که تنها ۲۹ درصد افراد شرکت‌کننده در این رای‌گیری از عملکرد آقای ماکرون رضایت دارند. این در حالی است که میزان رضایت از رئیس‌جمهور فرانسه در ماه گذشته ۳۴ درصد و در دوماه قبل ۳۹ درصد بوده است.

نظرسنجی های دیگر نیز از کاهش محبوبیت آقای ماکرون حکایت دارند. وی که پیش تر به عنوان یک بانکدار سرمایه‌گذاری مشغول به کار بود در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۷ میلادی فرانسه با ۶۶.۱ درصد آراء به این مقام برگزیده شد. 

ماجرای جنجالی مکالمه وی با یک جوان جویای کار در هفته گذشته در رسانه‌های جهان انعکاس زیادی داشت. گفته‌ می‌شود همین موضوع در  کاهش محبوبیت تاثیر زیادی داشته است.

رئیس جمهوری فرانسه هفته گذشته در کاخ الیزه به یک باغبان جوان که از او در مورد راهکارش برای یافتن شغل سوال پرسیده بود گفت: «من آن طرف خیابان می روم و برایتان کار پیدا می کنم.»

دو وزیر کابینه وی نیز ماه گذشته سمت خود را ترک کردند. همچنین ژرار کلمب، وزیر کشور فرانسه اخیرا گفته است که قصد دارد تا سمت وزارت را در سال جدید میلادی رها کند و به شغل پیشین خود یعنی شهرداری شهر لیون بازگردد. کارشناسان این مساله را دلیل دیگری بر کاهش محبوبیت او در میان مردم فرانسه می‌دانند.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ماکرون با استعفای متحد نزدیکش از وزارت کشور موافقت کرد

محبوبیت ماکرون در فرانسه به زیر ۵۰ درصد سقوط کرد

شایعه «مرد بودن همسر ماکرون»؛ عاملان افترا رسما محاکمه می‌شوند