Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

حمله مرکل به راست گرایان افراطی در پارلمان آلمان

حمله مرکل به راست گرایان افراطی در پارلمان آلمان
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان در سخنانی انتقادی حملات شدیدی را علیه گروه های نئونازی و راست افراطی در بوندستاگ، پارلمان آلمان، ایراد کرد.

آگهی

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان در یک سخنرانی تند شدیدا از گروه های نئونازی و راست گرای افراطی انتقاد کرد. این در حالیست که آلمان طی دو هفته گذشته شاهد تظاهرات گسترده راست های افراطی و مخالفان آنها بوده است.

اعراضاتی که پس از درگیری خیابانی بین یکی از اعضای راست های افراطی و دو نفر دیگر که مهاجر بوده اند در شهر کمنیتز آغاز شد. پس از آنکه پلیس آلمان دو هفته پیش دو مهاجر سوری و عراقی را به اتهام کشتن یک مرد آلمانی با ضربات چاقو بازداشت کرد هزاران نفر در شهر کمنیتز ابتدا تظاهراتی دو روزه علیه پناهجویان برپا کردند و سپس این اعتراضات دامنه دار شد.

صدراعظم آلمان در سخنان خود در بوندستاگ، پارلمان آلمان روز چهارشنبه گفت: «هیچ عذر و دلیلی برای شکار مهاجران و اعمال خشونت علیه آنها توسط گروه های نئونازی پذیرفته نیست. ما نمی توانیم با مردمانی که با ما تفاوت دارند برخورد خصم آمیز داشته باشیم. دلیلی برای حمله به رستوران که مالک آن یک یهودی است، وجود ندارد.»

بیشتر بخوانید:

خانم مرکل با بیان اینکه مسلمان، یهودی و مسیحی و بی دین همه و همه جزوی از جامعه آلمان هستند تاکید کرد که دولت تحت اداره او اجازه نمی دهد گروه های افراطی جوامع اقلیت آلمان را به انزوا بکشانند. 

سخنان صدراعظم آلمان در واکنش به سخنان الکساندر گولاند، یکی از رهبران راست های افراطی حاضر در پارلمان آلمان مطرح شد. حزب ای اف دی، برای اولین بار پس از جنگ جهانی دوم به عنوان نماینده راست گرایان افراطی با کسب بیش از نود کرسی وارد یکی از مهم ترین نهادهای تصمیم گیری آلمان فدرال شده است.

رهبر حزب ای اف دی آلمان به تازگی گفت که «مهاجران و پناهجویان امنیت و صلح آلمان را به خطر انداخته اند.»

الکساندر گولاند همچنین در سخنرانی خود با اشاره به اتفاقات کمنیتز گفت: « به هر اندازه که سلام هیلتری نفرت انگیز است به همان اندازه هم حمله مهاجران با چاقو در کمنیتز تهوع برانگیز است.» وی آنگلا مرکل را نالایق دانسته و او را مسئول اصلی ورود هزاران پناهجو و مهاجر به خاک آلمان عنوان کرد.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نامه معلمان آلمانی در اعتراض به کارزار تازه راست افراطی در مدارس

ابلاغ مسئولیت جدید به رییس اطلاعات و امنیت داخلی آلمان پس از برکناری

مرگ مشکوک دختر ۱۵ ساله افغان در آلمان؛ والدین به ظن قتل فرزندشان بازداشت شدند