تعقیب و گریز در باند فرودگاه لیون فرانسه

تعقیب و گریز در باند فرودگاه لیون فرانسه
Copyright 
نگارش از مسعود سالاری
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

پلیس می‌گوید که راننده این خودرو ابتدا سعی کرده به زور وارد یک فرودگاه کوچک اداری در نزدیکی «برون» بشود و پس از ناکامی در این حمله، در مسیر خلاف بزرگراه به طرف فرودگاه سنت اگزوپری به فاصله «ده ها کیلومتر» حرکت کرده است.

آگهی

فردی که با خودرو وارد باند فرودگاه شهر لیون فرانسه شده بود پس از دقایقی تعقیب و گریز به دست پلیس بازداشت شد.

این فرد صبح دوشنبه ۱۹ شهریور، حوالی ساعت ۱۱ و ۳۰ دقیقه به وقت محلی در حالی که در مسیر خلاف بزرگراه مجاور فرودگاه در حال حرکت بود، ناگهان خودرو را به طرف موانع امنیتی فرودگاه رانده و با گذر از حصارها و سیم خاردار وارد حریم فرودگاه شد.

وی سپس با عبور از روی باند فرودگاه وارد منطقه خاکی در محوطه پایانه شماره یک فرودگاه شده و دقایقی پس از آن به محاصره خودروها و موتورسیکلت پلیس در آمد. حدود ۱۵ مأمور پلیس، ژاندارمری و گمرک فرد مهاجم را تعقیب کردند و او که قصد داشت با پای پیاده از محل بگریزد، در نهایت به دام افتاده و دستگیر شد.

یک فروند بالگرد پلیس نیز برای کمک به عملیات تعقیب و گریز بر فراز فرودگاه به پرواز در آمد.

هویت فرد متخلف هنوز اعلام نشده و انگیزه او از این حرکت روشن نیست. فرمانداری منطقه «رون» ظهر دوشنبه اعلام کرد این مرد هم‌اکنون در مرکز بازداشت موقت پلیس فرودگاه نگهداری می‌شود.

به دنبال این اتفاق تمامی پروازها در فرودگاه لیون تا اطلاع ثانوی به حالت تعلیق در آمد و مسافران از ساختمان فرودگاه تخلیه شدند. این رویداد که تمام پروازها و فعالیت‌های عادی فرودگاه را تحت‌الشعاع قرار داده بود، هیچ گونه تلفات جانی در پی نداشت. به گفته پلیس فرانسه، حرکت این خودرو در فرودگاه به جز خسارات مادی محدود، حادثه خاصی در پی نداشته است.

توئیت فرودگاه لیون مبنی بر لغو همه پروازها تا اطلاع بعدی

پلیس می‌گوید که راننده این خودرو ابتدا سعی کرده به زور وارد یک فرودگاه کوچک اداری در نزدیکی «برون» بشود و پس از ناکامی در این حمله، در مسیر خلاف بزرگراه به طرف فرودگاه سنت اگزوپری به فاصله «ده ها کیلومتر» حرکت کرده است. به گفته پلیس، خودرو این فرد که یک مرسدس بنز خاکستری است، مسروقه بوده است.

فرودگاه بین‌المللی سنت اگزوپری لیون که در ۲۵ کیلومتری شرق این شهر قرار دارد، با جابجایی بیش از ۱۰ میلیون مسافر چهارمین فرودگاه پر رفت‌ و آمد فرانسه است.

شهر لیون واقع در خاور مرکزی فرانسه، سومین شهر بزرگ این کشور است.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ویدئو؛ تعقیب و گریز پلیس آمریکا و فردی مسلح در بزرگراهی در لس‌آنجلس

تیره کردن چهره سفید پوستان؛ ترفند عجیب مدرسه فرانسوی برای جذب هنرجو

معاینه مسافران چند هواپیما در فرودگاه‌های آمریکا بعد از گزارش حالت تهوع