ترامپ: جان کری، پدر توافق پایان‌یافته با ایران در فکر ریاست جمهوری است

جان کری
جان کری Copyright رویترز
Copyright رویترز
نگارش از مسعود سالاری
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

جان کری همچنین به عنوان یکی از معماران آمریکایی برجام به شمار می‌رود، توافقی که بعدتر رئیس جمهوری آمریکا خروج یک‌طرفه این کشور را از آن اعلام کرد.

آگهی

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در یک پیام توئیتری از قصد جان کری برای نامزدی در انتخابات آتی ریاست جمهوری این کشور خبر داد.

آقای ترامپ ضمن استقبال کنایه‌آمیز از تصمیم ورود جان کری به عرصه رقابت‌های انتخاباتی در صفحه توئیتر خود نوشت: «می‌بینم که جان کری، پدر توافق (هسته‌ای) پایان‌یافته با ایران، در فکر ریاست جمهوری است. من باید خوش‌شانس باشم، هرچند در حال حاضر اوضاع خوب به نظر می‌رسد. البته برای من!»

جان کری، وزیر خارجه آمریکا در دوره ریاست جمهوری باراک اوباما، یکی از چهره‌های شاخص حزب دموکرات است. او در سال ۲۰۰۴ رقیب جرج بوش پسر در انتخابات ریاست جمهوری بود ولی شکست خورد.

او همچنین به عنوان یکی از معماران آمریکایی توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ با ایران (برجام) به شمار می‌رود، توافقی که بعدتر رئیس جمهوری آمریکا خروج یک‌طرفه این کشور را از آن اعلام کرد.

در روزهای اخیر از آقای کری به عنوان نامزد حزب دموکرات در انتخابات آتی ریاست جمهوری آمریکا نام برده می‌شود. خود او روز یکشنبه گذشته در پاسخ به پرسشی درباره احتمال حضورش در انتخابات آتی ریاست جمهوری، این احتمال را رد نکرد.

انتخابات ریاست‌جمهوری بعدی آمریکا در سال ۲۰۲۰ برگزار خواهد شد.

خبرنامه یورونیوز را هر روز در ایمیل خود دریافت کنید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

هیلی: ترامپ جلسه‌ای در شورای امنیت برای بررسی موضوع ایران تشکیل می‌دهد‌

سیاست خارجی دونالد ترامپ در صورت پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا

محاکمه تاریخی رئیس جمهوری سابق؛ دادستان پرونده: ‌ترامپ دست به توطئه‌چینی مجرمانه زده است