Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

حبس ابد؛ رای دادگاه بریتانیا برای مردی که قصد کشتن ترزا می را داشت

Britain's Prime Minister Theresa May
Britain's Prime Minister Theresa May Copyright REUTERS/Baz Ratner
Copyright REUTERS/Baz Ratner
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نعیمور رحمان قصد داشت به کمک وسیله‌ای انفجاری راه خود را به دفتر نخست‌وزیر واقع در خیابان داون استریت لندن باز کند، خود را به نخست‌وزیر برساند و درنهایت خانم می را با چاقو یا اسلحۀ گرم به قتل برساند.

آگهی

دادگاه کیفری مرکزی انگلستان مشهور به «اولد بیلی» روز جمعه یک شهروند این کشور را به اتهام تلاش برای قتل ترزا می، نخست‌وزیر بریتانیا به حبس ابد محکوم کرد.

بنا بر اعلام پلیس، این فرد که نعیمور رحمان نام دارد، قصد داشت به کمک وسیله‌ای انفجاری راه خود را به دفتر نخست‌وزیر واقع در خیابان داون استریت لندن باز کند، خود را به نخست‌وزیر برساند و درنهایت خانم می را با چاقو یا اسلحۀ گرم به قتل برساند.

با صدور حکم حبس ابد، این محکوم ۲۱ ساله باید مدت ۳۰ سال را پشت میله‌های زندان بگذراند.

به گفتۀ دیان هیدون هماهنگ کنندۀ ارشد مبارزه با تروریسم بریتانیا، هدف اصلی رحمان کشتن نخست‌وزیر بوده است اما او ابایی از کشتن افراد بی‌گناه برای عملی کردن این هدف نداشته است.

رحمان که با برخی از اعضای داعش از طریق اینترنت در ارتباط مستقیم بود، در نوامبر سال گذشته میلادی و در زمانی کوتاه پس از دیدار ناخواسته با یکی از افسران پلیس مخفی بریتانیا دستگیر شد.

به گفتۀ پلیس، رحمان با یکی از خویشاوندانش که به سوریه سفر کرده و به داعش پیوسته در ارتباط بوده است. گفته می‌شود این خویشاوند که عموی رحمان بوده، او را تشویق به انجام حملات تروریستی در بریتانیا کرده است.

رحمان قصد داشته است طرح حمله به نخست‎وزیر را دو سال پیش عملی کند اما پس از آنکه از کشته شدن عمویش در سوریه در جریان حملۀ یک هواپیمای بدون سرنشین آگاه می‌شود، برنامه‌ریزی‌هایش به هم می‌خورد.

بریتانیا در دو سال گذشته هدف حملات تروریستی متعددی بوده است. سال گذشته چهار حملۀ تروریستی در این کشور روی داد و به گفته رئیس سازمان اطلاعات داخلی بریتانیا «ام‌آی۵» از مارس ۲۰۱۷ میلادی تا کنون نیز دست‌کم ۱۲ طرح اسلامگرایان افراطی برای انجام حملات تروریستی در این کشور کشف و خنثی شده‌اند.

ماه گذشته نیز مردی خودروی خود را به موانع نصب شده مقابل ساختمان پارلمان بریتانیا کوبید که پلیس این حادثه را نیز تروریستی اعلام کرد.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

عامل حمله تروریستی منچستر توسط نیروی دریایی بریتانیا از دریا نجات یافته بود

حملات تروریستی سال ۲۰۱۶ در جهان بیش از ۳۴ هزار قربانی داشت

حملات «لاندن بریج» ۶ کشته و ۴۸ زخمی برجای گذاشت