Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

انتقاد شدید وزیر خارجه بریتانیا از گوگل

انتقاد شدید وزیر خارجه بریتانیا از گوگل
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«بسیار شگفت انگیز است که گوگل حاضر است با چینی که بخش مهمی از اینترنت را سانسور می کند همکاری کند اما نمی خواهد با دنیای غرب برای مبارزه با سوءاستفاده جنسی و آزار کودکان کمک کند.»

آگهی

جرمی هانت، وزیر خارجه بریتانیا با حمله به بزرگترین موتور جستجوی اینترنتی، گوگل اعلام کرد که این شرکت آمریکایی آنطور که باید در مقابل وبسایت هایی با مضمون و محتوای آزار و سوء استفاده جنسی از کودکان نمی ایستد.

آقای هانت روز پنج شنبه گفت: «بسیار شگفت انگیز است که گوگل حاضر است با چینی که بخش مهمی از اینترنت را سانسور می کند همکاری کند اما نمی خواهد با دنیای غرب برای مبارزه با سوءاستفاده جنسی و آزار کودکان کمک کند.» وی افزود: «چگونه است با سانسور چینی ها موافقید اما خود را مخالف سانسور می شمارید.»

بیشتر بخوانید:

جرمی هانت از گوگل خواست هر چه سریعتر نسبت به حذف و بستن وبسایت هایی با مضامین کودک آزار اقدام کند. او در حساب توییتر خود نوشت «مقامات گوگل همواره ادعا می کنند اصل و ارزش های انسانی در درجه اول اهمیت قراردارد.»

شرکت گوگل همواره اعلام کرده است به دلیل پایبندی به آزادی بیان و عقیده نمی تواند محتوای برخی از وبسایت های کودک آزار را سانسور کند. اما در مقابل منتقدان می‌گویند که این شرکت در چین بر خلاف ادعای خود عمل کرده و رضایت داده است با وجود وبسایت های متعددی که سانسور شده اند با این کشور همکاری کند.

ده روز پیش صدها کارمند شرکت گوگل در نامه‌ای خطاب به مدیران این شرکت، به طرح راه‌اندازی موتور جست‌وجوی سانسورشده در چین اعتراض کردند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دونالد ترامپ: گوگل، توئیتر و فیسبوک سعی در ساکت‌ کردن مردم دارند

گوگل چند حساب کاربری مرتبط با «برنامه نفوذ» ایران را مسدود کرده است

موتور جست‌وجوی سانسورگر؛ کارمندان گوگل به طرح این شرکت در چین اعتراض کردند