فیفا کنترل فدراسیون فوتبال اروگوئه را در دست گرفت

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
  فیفا کنترل فدراسیون فوتبال اروگوئه را در دست گرفت

پس از استعفای غیرمنتظره رئیس فدراسیون فوتبال اروگوئه و متعاقب آن بروز هرج و مرج و آشفتگی در برنامه های این نهاد، فیفا تا اطلاع ثانوی هدایت امور اجرایی در این فدراسیون را در دست گرفت.

فدراسیون جهانی فوتبال برای سازماندهی مجدد فدراسیون فوتبال اروگوئه کمیته ویژه ای را تشکیل داده که قرار است هر چه سریعتر نظم را به امورات این نهاد بازگرداند.

کمیته انتصابی فیفا تا بیست و هشتم فوریه برای انجام این ماموریت مهلت دریافت کرده است.

بر اساس بخشنامه فیفا که در نشریات اروگوئه منتشر شده، این کمیته تا پیش از پایان مامورت خود قرار است اساسنامه فدراسیون فوتبال اروگوئه را مورد بازنگری قرار دهد و به برپایی انتخابات اقدام جدید کند.

فدراسیون اروگوئه از انتهای ماه میلادی گذشته تا کنون در هرج و مرج کامل به سر می برد. منشا این به هم ریختگی استعفای ویلمار والدز، رئیس سابق این نهاد عنوان شده است.

آقای والدز که از بخت های اصلی پیروزی درانتخابات دور بعد نیز به حساب می آمد در پی انتشار محتوای یک فایل صوتی با مشکل مواجه و مجبور به استعفا شد.

محتوی دقیق این فایل صوتی هنوز رسانه ای نشده اما گفته می شود که وی در سخنانی که ضبط و سپس منتشر شده، مسئولان ورزشی، یک عضو دولت، روزنامه نگاران ورزشی و هوداران را مورد توهین قرار داده است. 

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید