ظریف: رویای «گروه اقدام» تکرار سناریوی کودتا علیه مصدق است

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
ظریف: رویای «گروه اقدام» تکرار سناریوی کودتا علیه مصدق است

محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران روز یکشنبه همزمان با شصت و پنجمین سالگرد کودتا علیه دولت دکتر مصدق، هدف تشکیل «گروه اقدام ایران» در وزارت خارجه ایالات متحده آمریکا را طراحی سناریویی مانند کودتای ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ ارزیابی کرده است.

ظریف با انتشار توئیتی نوشته است: «۶۵ سال پیش در چنین روزی، آمریکا دولت محبوب دکتر مصدق را که به صورت دمکراتیک انتخاب شده بود، سرنگون کرد و رژیم دیکتاتوری را مجددا روی کار آورد که ایرانیان را برای ۲۵ سال بعد تحت انقیاد خود در آورده بود. اکنون «گروه اقدام» از طریق فشار، دروغ پردازی و عوام فریبی آرزوی تکرار همان سناریو را دارد. دوباره هرگز!»

وزارت خارجه ایالات متحده آمریکا گروهی با نام «گروه اقدام ایران» تشکیل داده است که هدفش هماهنگی و اجرای سیاست‌های آمریکا علیه اقدامات «مخرب» ایران و همچنین اطمینان از اثربخشی تحریم‌‌های آمریکا علیه ایران است تا آنچه آمریکایی ها «تغییر رفتار جمهوری اسلامی» می نامند اتفاق بیافتد.

مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا، برایان هوک را به ریاست این نهاد برگزیده است.

برایان هوک گفته است:‌ «این گروه با تمام شرکای آمریکا در تماس خواهد بود و هدف آن تغییر رفتار ایران است. استراتژی ما تمام سطوح تهدیدهای ایران را در بر می‌گیرد.»

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید