Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

رشد ۱۰۰ درصدی رد درخواست پناهندگی «کودکان برده» توسط بریتانیا

رشد ۱۰۰ درصدی رد درخواست پناهندگی «کودکان برده» توسط بریتانیا
Copyright عکس: رویترز
Copyright عکس: رویترز
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بریتانیا در حال رد درخواست پناهندگی کودکانی است که پیشتر به صورت برده در کشورهای ویتنام، اریتره و افغانستان مورد سوء استفاده قرار می‌گرفتند.

آگهی

بریتانیا در حال رد درخواست پناهندگی اکثر کودکانی است که پیشتر به صورت برده در کشورهای ویتنام، اریتره و افغانستان مورد سوء استفاده قرار می‌گرفتند.

 این رویکرد بریتانیا با قربانیان غیراروپایی موجب شده تا از سال ۲۰۱۲ تاکنون درخواست پناهندگی بیش از ۲۷۵ کودک رد شود و بسیاری از آنها باردیگر گرفتار باندهای قاچاق کودک شوند.

مطابق آمار وزارت کشور بریتانیا که در اختیار رویترز قرار گرفته، دولت این کشور در فاصله سال‌های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۷ میلادی درخواست پناهندگی ۱۸۳ فرد قربانی قاچاق بردگی از جمله کودکان را رد کرده است. این رقم دو برابر درخواست‌های رد شده طی سه سال پیش از این دوره بوده است.

این داده‌ها برای اولین بار نشان می‌دهد که درخواست پناهندگی برخی از قربانیان بردگی کودکان با رسیدن به سن ۱۸ سالگی رد شده است. رخدادی که به زعم وکلای مهاجرت می‌تواند سایر جوانان گرفتار را برای نجات از وضعیت مبتلابه‌شان ناامید کند.

بیشتر بخوانید:شمار قربانیان بردگی مدرن در بریتانیا به ده‌ها هزار نفر می رسد

بنا بر بررسی نهادهای خیریه فعال در زمینه محو برده‌داری در جهان، این شیوه برخورد بریتانیا موجب می‌شود تا بسیاری از نوجوانان نجات‌یافته باردیگر به کشورهایی برگردانده ‌شوند که در آنجا هیچ خویشاوندی ندارند و پس از مدت کوتاهی آنها بار دیگر به دام باندهای قاچاق و برده‌داری می‌افتند.

با این وجود سخنگوی اداره مهاجرت بریتانیا اعلام کرده که این کشور سابقه درخشانی در حمایت از پناهجویان دارد و انتقادهای مطرح به این دلیل است که این کشور هر درخواست پناهندگی را بر اساس شرایط خاص همان مورد، بررسی می‌کند و لذا طرح برخورد عامی وجود ندارد.

بیشتر بخوانید:عفو بین الملل اروپا را به «همدستی» در برده داری پناهجویان در لیبی متهم کرد

در بریتانیا بیش از ۲ هزار کودک قربانی قاچاق وجود دارد که گرفتار بهره‌کشی جنسی و کاراجباری طاقت‌فرسا بوده‌اند. این تعداد حدود ۶۶ درصد بیش از موارد گزارش شده دولت در سال ۲۰۱۶ میلادی است.

بسیاری از این کودکان به عنوان ابزار حمل مواد مخدر از طریق کشورهایی همچون ویتنام، سودان، اریتره، عراق و افغانستان به بریتانیا قاچاق شده‌اند. با این وجود اکثر این کودکان از حمایت‌های قانونی لازم برای اخذ پناهندگی و نجات از دام قاچاقچیان برخوردار نیستند.

این گزارش در حالی منتشر شده است که دولت بریتانیا به عنوان رهبر مبارزه با برده‌داری مدرن در جهان شناخته می‌شود و در سال ۲۰۱۵ قوانین سخت‌گیرانه‌ای را برای مبارزه با این پدیده تصویب کرد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«متجاوزین و نه پناهندگان»؛ تخریب دیوار یادبود پناهجویان جانباخته در بریتانیا

کارگران موقت در اتحادیه اروپا؛ برده داری در قرن بیست و یکم

مدافعان حقوق بشر: کودکان پناهجو در بریتانیا همراه با متهمان جرائم جنسی زندانی می‌شوند