Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

جنجال پخش نوار مکالمه ترامپ در برنامه زنده تلویزیونی

جنجال پخش نوار مکالمه ترامپ در برنامه زنده تلویزیونی
Copyright عکس: رویترز
Copyright عکس: رویترز
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اوماروسا مانیگو نیومن که پیشتر مدیر دفتر روابط عمومی دونالد ترامپ بود، فایل صوتی مکالمه تلفنی خود را پس از اخراج از کاخ سفید منتشر کرد.

آگهی

اوماروسا مانیگو نیومن که پیشتر مدیر دفتر روابط عمومی دونالد ترامپ بود، فایل صوتی مکالمه تلفنی خود را پس از اخراج از کاخ سفید منتشر کرد.

خانم نیومن که دسامبر سال ۲۰۱۷ و به دستور جان کلی، رئیس کارکنان کاخ سفید، از سمت خود برکنار شده، به زودی کتابی را با عنوان «روانی» در باب احوالات آقای ترامپ در دوران حضور در کاخ سفید منتشر خواهد کرد.

او صبح روز دوشنبه با شرکت در برنامه «امروز» شبکه تلویزیونی ان بی سی آمریکا بخشی از یک مکالمه تلفنی را که ادعا کرد با آقای ترامپ انجام شده، منتشر کرد.

در این فایل صوتی، آقای ترامپ خطاب به او می‌گوید:« اوماروسا، اوماروسا! چه اتفاقی افتاده؟ من در خبرها خواندم که تصمیم گرفتی ما را ترک کنی؟» خانم نیومن مدعی است که این مکالمه مربوط به ماه دسامبر سال گذشته میلادی وتماس تلفنی آقای ترامپ یک روز پس از اخراج اوست.

در پاسخ به آقای ترامپ، خانم نیومن می‌گوید:« ژنرال کلی، ژنرال کلی به من گفت که شماها می‌خواهید که من از کاخ سفید بروم.»

آقای ترامپ در مواجهه با این پاسخ بلافاصله می‌گوید:«نه ... من، من، من کاملا از این موضوع بی‌اطلاعم.»

خانم نیومن در پاسخ، شگفت زده می‌شود و می‌گوید:« واقعا؟ چه جالب» اما آقای ترامپ صحبت‌های خود را این گونه ادامه می‌دهد: «می‌دانی که آنها یک پروژه بزرگ [گل و گشاد] را پیش می‌برند که من هم از آن بی‌اطلاعم. من این موضوع را نمی‌دانستم و از شما عذرخواهی می‌کنم. من تمایلی به رفتن شما ندارم.»

منبع: صفحه توئیتر شخصی دونالد ترامپ
انتقاد رئیس جمهوری آمریکا از مدیر سابق روابط عمومی دفترشمنبع: صفحه توئیتر شخصی دونالد ترامپ

در واکنش به اقدامات مدیر اجرایی پیشین کاخ سفید، آقای ترامپ دو توئیت منتشر کرد و در آنها اقدام خانم نیومن را خائنانه و احمقانه توصیف کرد و مدعی شد که همه در کاخ سفید از او بیزار بوده‌اند. رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا با اشاره به حضور آموروسو نیومن در برنامه «کارآموز» که خود آقای ترامپ مجری آن بوده، نوشت: وی سه مرتبه از «کارآموز» اخراج شد و این هم آخرین بار بود. وی خانم نیومن را متهم کرده که کارنابلد بوده و جز ندانم‌کاری و اقدامات خطا کار دیگری در کاخ سفید نمی‌کرده است.

این در حالی است که خانم نیومن صبح روز دوشنبه با شرکت در برنامه «امروز»، گفت که دونالد ترامپ کاملا از امور کاخ سفید بی‌اطلاع است و اساسا نمی‌داند که آنجا چه می‌گذرد و این ژنرال کلی است که اوضاع کاخ سفید را تحت کنترل دارد.

خانم نیومن گفته که دونالد ترامپ بازیچه‌ای بیش نیست و این مساله بسیار خطرناکی برای ملت آمریکا است.

منبع: صفحه توئیتر شخصی دونالد ترامپ
انتقاد رئیس جمهوری آمریکا از مدیر سابق روابط عمومی دفترشمنبع: صفحه توئیتر شخصی دونالد ترامپ

البته او پیشتر گفته بود که چندین نوار از مکالمات آقای ترامپ در اختیار دارد ولی آن چیزی که در برنامه «امروز» شبکه ان بی سی نشان داده شامل ۳ دقیقه مکالمه بوده است.

او در کتاب خود که با عنوان « روانی: کاخ سفید ترامپ به روایت یک خودی» به زیر چاپ رفته، آقای ترامپ را یک نژادپرست لقب داده است.

در واکنش به ادعاهای خانم نیومن، کاخ سفید او را یک کارمند «کج خلق» و ناراضی خطاب کرد. سارا هاکبی ساندرز، سخنگوی کاخ سفید توضیح داد که کتاب و ادعاهای او آمیخته با دروغ و طرح اتهام‌های غیرواقعی است و برخلاف ادعای او، آقای ترامپ تمام تلاش خود را برای برقراری امنیت و پیشرفت کشور به کار گرفته است.

آقای ترامپ نیز روز شنبه و در مواجهه با خبرنگارانی که از او در مورد ادعاهای خانم نیومن سوال می کردند، او را فردی سطح پایین لقب داده بود.

بیشتر بخوانید:

اوماروسا مانیگو نیومن (Omarosa Manigault Newman)، یک مجری و ستاره تلویزیونی برنامه‌های واقع‌نما (reality show) بود که به سمت مدیر اجرایی ارتباطات دفتر روابط عمومی دونالد ترامپ منصوب شده بود. او در فاصله ژانویه تا دسامبر ۲۰۱۷ مدیر دفتر روابط عمومی کاخ سفید بود.

به کانال تلگرام یورونیوز بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

با فشار دونالد ترامپ معاون سابق اف‌بی‌آی دو روز قبل از بازنشستگی اخراج شد

استعفای یکی دیگر از نزدیکان ترامپ؛ مدیر ارتباطات کاخ سفید کناره‌گیری کرد

آنتونی اسکاراموچی، مدیر جدید ارتباطات دونالد ترامپ خانه نشین شد