دانشجوی آزاردیده پاریسی تارنمایی برای شهادت زنان قربانی راه اندازی کرد

دانشجوی آزاردیده پاریسی تارنمایی برای شهادت زنان قربانی راه اندازی کرد
Copyright شبکه‌های اجتماعی تارنمای «همه ما علیه آزارجنسی هستیم»
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

ماری لاگر دانشجوی ۲۲ ساله فرانسوی که هفته گذشته بواسطه انتشار ویدیوی مربوط به آزار کلامی و جنسی در خیابان های پاریس توحه رسانه ها را جلب کرد می گوید تارنمایی برای شهادت آزار و اذیت های جنسی و فیزیکی راه اندازی کرده است.

آگهی

ماری لاگر دختر دانشجویی که ویدیوی آزار فیزیکی و کلامی علیه او در هفته گذشته میلیون ها بار در شبکه های مجازی دیده شد تارنمایی برای آگاهی دادن و انتشار شهادت زنانی که قربانی آزار کلامی، فیزیکی و جنسی در خیابان ها می شوند، راه اندازی کرد.

نام وبسایت ماری لاگر «همه ما آزار جنسی» است. ماری لاگر از تمام زنان فرانسوی خواسته است در این وبسایت آزار واذیت علیه خود را ثبت کنند.

برای این دانشجوی ۲۲ ساله پاریسی زنان دیگر نباید اجازه ندهند آزار کلامی، جنسی و فیزیکی در خیابان های شهر و در محل کار تکرار شود. در تارنمای این ماری لاگر زنان قربانی می توانند بدون انعکاس نامی از خود بصورت بی نام داستان های خود را منتشر کنند. تنها برای این کار نام شهر و خیابان مورد نظر کافی است.

سه شنبه گذشته ماری لاگر در راه بازگشت به خانه در محله نوزدهم پاریس ابتداء مورد آزار تند کلامی یک مرد قرار گرفت و در پی واکنش وی که از مرد می خواهد «دهانش را ببندد»‌، مرد با عصبانیت به او سیلی می زند. انتشار ویدئوی این آزار جنسی توسط شخص قربانی باعث شد میلیون ها نفر در سراسر جهان آنرا تماشا کنند و دوباره بحث داغ آزار و اذیت جنسی علیه زنان داغ شد.

بتازگی آزار و اذیت خیابانی زنان در فرانسه جرم شناخته شده و عامل آن با جریمه بین ۹۰ تا ۷۵۰ یورویی روبرو خواهد شد. هنوز از تشکیل دادگاه و جریمه درنظر گرفته شده برای مردی که عامل خشونت علیه خانم لاگر بوده است خبری منتشر نشده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پاریس؛ بازداشت مردی که ویدئوی آزار خیابانی‌اش جنجالی شد

ویدئو؛ آزار خیابانی دختر فرانسوی در پاریس

نورا نراقی به یورونیوز: استقبال دختران ایرانی از موتورسواری با وجود سخت‌گیری‌ها تحسین‌برانگیز است