دانشجوی آزاردیده پاریسی تارنمایی برای شهادت زنان قربانی راه اندازی کرد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
دانشجوی آزاردیده پاریسی تارنمایی برای شهادت زنان قربانی راه اندازی کرد
کپی رایت  شبکه‌های اجتماعی تارنمای «همه ما علیه آزارجنسی هستیم»

ماری لاگر دختر دانشجویی که ویدیوی آزار فیزیکی و کلامی علیه او در هفته گذشته میلیون ها بار در شبکه های مجازی دیده شد تارنمایی برای آگاهی دادن و انتشار شهادت زنانی که قربانی آزار کلامی، فیزیکی و جنسی در خیابان ها می شوند، راه اندازی کرد.

نام وبسایت ماری لاگر «همه ما آزار جنسی» است. ماری لاگر از تمام زنان فرانسوی خواسته است در این وبسایت آزار واذیت علیه خود را ثبت کنند.

برای این دانشجوی ۲۲ ساله پاریسی زنان دیگر نباید اجازه ندهند آزار کلامی، جنسی و فیزیکی در خیابان های شهر و در محل کار تکرار شود. در تارنمای این ماری لاگر زنان قربانی می توانند بدون انعکاس نامی از خود بصورت بی نام داستان های خود را منتشر کنند. تنها برای این کار نام شهر و خیابان مورد نظر کافی است.

سه شنبه گذشته ماری لاگر در راه بازگشت به خانه در محله نوزدهم پاریس ابتداء مورد آزار تند کلامی یک مرد قرار گرفت و در پی واکنش وی که از مرد می خواهد «دهانش را ببندد»‌، مرد با عصبانیت به او سیلی می زند. انتشار ویدئوی این آزار جنسی توسط شخص قربانی باعث شد میلیون ها نفر در سراسر جهان آنرا تماشا کنند و دوباره بحث داغ آزار و اذیت جنسی علیه زنان داغ شد.

بتازگی آزار و اذیت خیابانی زنان در فرانسه جرم شناخته شده و عامل آن با جریمه بین ۹۰ تا ۷۵۰ یورویی روبرو خواهد شد. هنوز از تشکیل دادگاه و جریمه درنظر گرفته شده برای مردی که عامل خشونت علیه خانم لاگر بوده است خبری منتشر نشده است.