افغانستان؛ ده‌ها مسافر اتوبوسی در انفجار بمب کنار جاده‌ای کشته و زخمی شدند

افغانستان؛ ده‌ها مسافر اتوبوسی در انفجار بمب کنار جاده‌ای کشته و زخمی شدند
نگارش از مسعود سالاری
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یک زن در میان جان‌باختگان بوده و چند زن و کودک نیز در میان زخمیان دیده می‌شوند.

آگهی

انفجار بمب کنار جاده‌ای در ولایت فراه افغانستان جان حداقل ۱۱ نفر از سرنشینان اتوبوسی را گرفت و بیش از ۳۰ مجروح برجای گذاشت. مقام‌های محلی ولایت فراه این خبر را تأئید کرده‌اند.

پایگاه خبری طلوع افغانستان به نقل از دفتر رسانه‌های مقام ولایت فراه می‌نویسد که این انفجار ساعت ۴ بامداد هنگامی رخ داد که یک موتر (خودرو) مسافربری نوع ۴۰۴ با یک مین کنار جاده برخورد کرد. این اتوبوس در جاده هرات به هلمند در حرکت بود و در منطقۀ لخشک که مربوط به ساحۀ فراهرود ولسوالی بالابلوک در ولایت فراه است، با مین کاشته شده برخورد کرد.

بر اساس خبرنامه دفتر رسانه‌های مقام ولایت فراه، یک زن در میان جان‌باختگان بوده و چند زن و کودک نیز در میان زخمیان دیده می‌شوند. زخمیان این رویداد برای درمان به شفاخانه‌های نزدیک انتقال یافتند.

هنوز هیچ گروهی مسئولیت این انفجار را بر عهده نگرفته است اما طلوع می‌نویسد که این حمله کار «مخالفان مسلح دولت» بوده است. ولایت‌های غربی افغانستان از جمله هرات و فراه از مناطق نسبتا امن این کشور به شمار می‌روند و معمولا موارد کمتری از خشونت و حمله در این منطقه نسبت به سایر ولایات افغانستان گزارش می‌شود.

سازمان ملل متحد در گزارشی اعلام کرده است که در شش ماهه نخست سال جاری میلادی، دست کم هزار غیرنظامی بر اثر انفجار بمب جان خود را از دست داده‌اند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حمله به مسجدی در گردیز افغانستان؛ ۳۹ کشته و ۸۰ زخمی

شگفتی‌سازی تیم افغانستان در جام جهانی کریکت با پرچم و سرودی که طالبان ممنوع کرده است

شمار افغانهایی که مجبور به ترک ایران می‌شوند دوبرابر شد؛پاکستان دلیل اخراج هزاران افغان را اعلام کرد