Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

کاهش محبوبیت جبهه محافظه کاران آلمان به رهبری مرکل

آنگلا مرکل و همسرش
آنگلا مرکل و همسرش Copyright رویترز
Copyright رویترز
نگارش از Euronews با استفاده از  رویترز
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

به نظر می رسد اختلاف احزاب دموکرات مسیحی و سوسیال مسیحی در مورد سیاست مهاجرتی آلمان که پایه های ائتلاف حاکم را لرزاند عامل اصلی کاهش محبوبیت محافظه کاران باشد.

آگهی

نتیجه یک نظرسنجی در آلمان نشان می دهد میزان حمایت از جبهه محافظه کاران به رهبری آنگلا مرکل، صدراعظم این کشور به کمترین میزان خود از سال ۲۰۰۶ میلادی تاکنون رسیده است.

محبوبیت اتحاد احزاب دموکرات مسیحی و سوسیال مسیحی در این نظرسنجی که در روزنامه «بیلدم سونتاگ» منتشر شده به ۲۹ درصد رسیده است. این در حالی است که اتحاد این دو حزب به رهبری آنگلا مرکل در انتخابات سپتامبر سال گذشته ۳۳ درصد آراء را به دست آورد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

به نظر می رسد اختلاف احزاب دموکرات مسیحی و سوسیال مسیحی در مورد سیاست مهاجرتی آلمان که پایه های ائتلاف حاکم را لرزاند عامل اصلی کاهش محبوبیت محافظه کاران باشد.

حزب سوسیال مسیحی که در ایالت بایرن فعال است در انتخابات محلی ماه اکتبر سال جاری باید به دنبال حفظ اکثریت خود در این ایالت باشد. این در حالی است که نظرسنجی ها نشان می دهد حزب سوسیال مسیحی ممکن است اکثریت خود را در بایرن از دست بدهد.

کاهش محبوبیت محافظه کاران منجر به افزایش محبوبیت حزب سوسیال دموکرات نشده است. بنا به نظرسنجی منتشرشده این حزب نیز با یک درصد کاهش محبوبیت روبرو است. در این نظرسنجی تنها ۱۸ درصد از شرکت کنندگان از سوسیال دموکرات ها حمایت کرده اند.

محبوبیت احزاب راست افراطی آلترناتیو برای آلمان و حزب سبزها در این نظرسنجی به ترتیب ۱۵ و ۱۴ درصد است. این بهترین نتیجه برای حزب سبزها در نظرسنجی هایی است که طی سال جاری منتشر شده است. 

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

وزیر خارجه آلمان: پاسخ «نخست آمریکا» چیزی جز «اروپای متحد» نیست

آلمان مذاکرات محرمانه برای اخراج مجرمان افغان به کشورهای ثالث را آغاز کرد

تبعات قتل پلیس آلمان با چاقو بدست یک افغان؛ برلین مهاجرانی را که تهدید امنیتی باشند اخراج می‌کند