Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

ابراز نگرانی وزیر خارجه امارات از تفاوت دیدگاه آمریکا و اروپا نسبت به ایران

Anwar Mohammed Gargash
Anwar Mohammed Gargash Copyright IAEA Imagebank
Copyright IAEA Imagebank
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

امارات بیشتر به رویکرد اتخاذ شده از سوی آمریکا در قبال ایران تمایل دارد یعنی خروج از توافق هسته‌ای و اعمال تحریم‌های سنگین‌تر علیه ایران.

آگهی

امارات عربی متحده آماده است تا مسئولیت امنیتی بیشتری را در خاورمیانه برعهده بگیرد زیرا دیگر نمی‌توان مانند گذشته تنها به عملیات نظامی متحدانی همچون بریتانیا و ایالات متحده آمریکا در منطقه تکیه کرد.

این خبر روز پنج‌شنبه از سوی انور قرقاش، وزیر خارجۀ امارات در جریان سفرش به بریتانیا اعلام شد.

آقای قرقاش ضمن ابراز نگرانی از اختلافاتی است که میان قدرتهای غربی در موضوع رابطه با ایران بوجود آمده گفت: «ما آماده هستیم تا بار امنیتی بیشتری را در منطقۀ خود برعهده بگیریم.» وی همچنین از تفاوت دیدگاه آمریکا و اروپا نسبت به ایران ابراز نگرانی کرد.

امارات بیشتر به رویکرد اتخاذ شده از سوی آمریکا در قبال ایران تمایل دارد یعنی خروج از توافق هسته‌ای و اعمال تحریم‌های سنگین‌تر علیه ایران. این کشور همچنین نسبت به تلاش اروپایی‌ها برای نجات برجام که باعث می‌شود تحریم‌ها در قبال ایجاد محدودیت در فعالیت‌های هسته‌ای ایران برداشته شود، ابراز نگرانی کرده است.

انور قرقاش در سخنرانی خود در لندن گفت: «امیدواریم که فشار آمریکا بر ایران باعث شود که مقامات این کشور به پای میز مذاکره بازگردند تا توافقی گسترده‌تر از برجام حاصل شود. توافقی که موضوعات مربوط به موشک‌های بالستیک ایران و مداخلات منطقه‌ای این کشور را نیز در بر بگیرد.»

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اکثر فرانسوی‌ها با فروش سلاح به عربستان و امارات مخالفند

وزیر خارجه امارات: ایران بی‌وقفه در منطقه ناامنی ایجاد می کند

«رکوردشکنی» صادرات نظامی اسرائیل؛ مشتریان کدام کشورها هستند؟