Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

آتش همچنان در یونان قربانی می گیرد

آتش همچنان در یونان قربانی می گیرد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

تعداد کشته های ناشی از آتش سوزی مرگبار یونان از مرز هشتاد نفر گذشت.

آگهی

آمار کشته های ناشی از آتش سوزی در یونان همچنان افزایش پیدا می کند و شمار جان باختگان تاکنون به ۸۱ نفر رسیده است. این در حالی است که امدادگران خانه به خانه در جستجوی افرادی هستند که گفتگو می شود در مرگبارترین آتش سوزی تاریخ معاصر یونان ناپدیدشده اند. مسئولان صلیب سرخ یونان بر این باورند که تعداد کشته های ناشی از آتش سوزی گسترش خواهد یافت.

این در حالی است که آتش سوزی هم چنان گسترش می یابد. همزمان با هجوم بسیاری از گردشگران بسوی دریا کار گارد ساحلی یونان هم دشوارتر از همیشه است و گفته می شود عده ای بدلیل خطر آتش در آب دریا غرق شده اند. تاکنون ۱۸۶ نفر راهی بیمارستان شده اند. گفته می شود در این میان ۱۱ نفر با مرگ دست و پنجه نرم می کنند.

شعله‌های آتش در بعدازظهر دوشنبه با بادی که بیش از ۱۰۰ کیلومتر در ساعت سرعت داشت، تیزتر شد و گسترش یافت. حومه آتن روز دوشنبه در حالی طعمه حریق شد که دمای هوا در منطقه به بیش از ۴۰ درجه می‌رسید.

یونان از کشورهای خارجی برای مهار آتش و نجات شهروندانش کمک خواسته است. تاکنون برخی کشورها از جمله قبرس و اسپانیا برای کمک به دولت یونان در خاموش کردن آتش و نجات افراد به دام افتاده اعلام آمادگی کرده‌اند. پانوس اسکورلتیس، وزیر کشور یونان روز سه‌شنبه گفت اسرائیل نیز نیروی کمکی به این کشور فرستاده است.

سخنگوی دولت یونان با اعلام این که آتش از ۱۵ جبهه آتن را به محاصره خود در آورده، اعلام کرد این کشور برای شناسایی دقیق کانون‌های آتش از آمریکا درخواست پهپاد کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آتش‌سوزی در دانمارک؛ ساختمان قدیمی بورس کپنهاگ در میان شعله‌ها سوخت

بزرگترین آتش‌سوزی تاریخ تگزاس جان دست کم ۲ نفر را گرفت

پلیس کره جنوبی به دفتر انجمن پزشکی این کشور یورش برد