معاون دادستان کل ایران: تلگرام هرگز رفع فیلتر نخواهد شد

معاون دادستان کل ایران: تلگرام هرگز رفع فیلتر نخواهد شد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

معاون قضایی دادستان کل کشور و دبیر کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه ایران ضمن شایعه خواند رفع فیلتر تلگرام اعلام کرد که این پیام‌رسان هرگز رفع فیلتر نخواهد شد.

آگهی

معاون قضایی دادستان کل کشور و دبیر کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه ایران ضمن «شایعه» خواند رفع فیلتر تلگرام اعلام کرد که این پیام‌رسان «هرگز» رفع فیلتر نخواهد شد.

عبد الصمد خرم‌آبادی در کانال شخصی خود در «پیام رسان سروش» نوشت: «تلگرام هرگز رفع فیلتر نخواهد شد. شایعه بی اساس رفع فیلتر تلگرام که به منظور تنفس مصنوعی به پیکر نیمه جان این شبکه هر از چندگاهی منتشر می شود، نمی تواند روند مهاجرت مردم به پیام رسان‌های داخلی را متوقف کند.»

روز گذشته خبرگزاری‌های ایران به نقل از دبیر شورای عالی فضای مجازی گزارش کردند که در صورت ایجاد خدمات پایدار داخلی در حوزه پیام‌رسان‌ها این احتمال وجود دارد که تلگرام رفع فیلتر شود.

اردیبهشت ماه سال جاری، دادستانی تهران دستور قضایی مسدود کردن تلگرام را صادر و اعلام کرد که شرکت‌ای ارائه دهنده خدمات اینترنتی از «تاریخ ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ مکلف به مسدودسازی وب سایت و اپلیکیشن» تلگرام هستند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

دولت حسن روحانی به این موضوع واکنش نشان داد و گفت که تعیین تکلیف برای امور عمومی که مرتبط با نیازها و خواسته‌های ده‌ها میلیون نفر از شهروندان است «نمی‌تواند صرفا مبتنی بر تشخیص و تصمیم موردی قضایی باشد.»

از سوی دیگر در ماه گذشته دادستانی کل کشور اعلام کرده بود که فیلترینگ اینستاگرام نیز در دستور کار قرار گرفته است.

ابولحسن فیروزآبادی، دبیر شورای عالی فضای مجازی روز گذشته درباره فیلتر شدن شبکه اجتماعی اینستاگرام گفت که هنوز در این خصوص هیچ بحثی در این شورا مطرح نشده است.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دسترسی به پیام‌رسان تلگرام بدون نیاز به فیلترشکن

ایران درخواست رئیس آژانس بین‌المللی انرژی اتمی برای سفر به تهران را رد کرد

افزایش دوباره نرخ ارز در ایران؛ دلار وارد کانال ۵۷ هزار تومان شد