دونالد ترامپ امیدوار است دوباره با پوتین دیدار کند

دونالد ترامپ امیدوار است دوباره با پوتین دیدار کند
نگارش از Euronews

«من در انتظار نشست دوم هستم تا بتوانیم موضوعاتی را که بحث کردیم به اجرا بگذاریم. موضوعاتی چون جلوگیری از تروریسم، برقراری امنیت برای اسرائیل، جلوگیری از گسترش تسلیحات هسته‌ای، حملات سایبری، تجارت، اوکراین، خاورمیانه، کره شمالی و غیره.»

دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا روز پنج‌شنبه ۱۹ ژوئیه (۲۸ تیرماه) برای دیدار دوباره با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه ابراز امیدواری کرد.

دونالد ترامپ در یک پیام توئیتری با اشاره به موفقیت دیدار اخیرش با رییس جمهوری روسیه گفت که امیدوار است دیداری دوباره با پوتین داشته باشد و درباره مسائل مهم دنیا با او مذاکره کند.

رییس جمهوری آمریکا در این توییت نوشت: «نشست با روسیه بسیار موفقیت‌آمیز بود؛ برغم گفته‌های دشمن بزرگ مردم، یعنی رسانه‌های خبر‌جعلی‌رسان. من در انتظار نشست دوم هستم تا بتوانیم موضوعاتی را که بحث کردیم به اجرا بگذاریم. موضوعاتی چون جلوگیری از تروریسم، برقراری امنیت برای اسرائیل، جلوگیری از گسترش تسلیحات هسته‌ای، حملات سایبری، تجارت، اوکراین، خاورمیانه، کره شمالی و غیره. پیدا کردن پاسخ برای برخی از این مسائل سخت است و برخی آسان. اما برای همگی راه‌حلی وجود دارد.»

سخنان رییس جمهور آمریکا در نشست خبری مشترک با پوتین، انتفادات بسیاری را از جانب جمهوری‌خواهان و دموکرات‌های کنگره آمریکا به همراه داشت.

در این نشست خبری که برخی از سیاستمداران آمریکا آن را «شرم‌آور» خوانده‌اند، دونالد ترامپ از اینکه از همتای روس خود برای دخالت در انتخابات آمریکا انتقاد کند، خودداری کرد. او همچنین به یافته‌های سرویس‌های امنیتی آمریکا دربارۀ دخالت‌های مسکو با شک و تردید نگریست و درخواست برخی از قانونگذاران کشورش برای اعمال تحریم‌های سنگین‌تر و دیگر اقدامات تنبیهی علیه روسیه را زیر سوال برد.

مطالب مرتبط