Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

۲۵۸ نفر از بازداشت‌شدگان ناآرامی‌های اسفند ماه محکوم شدند

۲۵۸ نفر از بازداشت‌شدگان ناآرامی‌های اسفند ماه محکوم شدند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دادستان تهران از صدور حکم برای ۲۵۸ نفر از بازداشت‌شدگان ناآرامی‌های اسفند‌ ماه در اطراف منزل قطب دراویش گنابادی خبر داد.

آگهی

دادستان تهران از صدور حکم برای ۲۵۸ نفر از بازداشت‌شدگان ناآرامی‌های اسفند‌ ماه گذشته خبر داد.

عباس جعفری دولت‌آبادی روز دوشنبه ۲۵ تیر در جلسه شورای معاونین دادستانی تهران بدون اشاره به جزئیات نحوه و زمان صدور احکام گفت‌ که برای ۲۵۸ نفر از «عوامل آشوب‌های اسفندماه سال گذشته» حکم صادر شده است.

اشاره دادستان تهران به اعتراضات دروایش گنابادی است که از اواخر بهمن ماه سال گذشته در پی بازداشت نعمت‌الله ریاحی، یکی از دراویش گنابادی توسط پلیس امنیت تهران آغاز شد.

این اعتراضات در روز سی‌ام بهمن با مطرح شدن احتمال بازداشت نور علی تابنده، قطب دراویش گنابادی در خیابان گلستان هفتم پاسداران در اطراف منزل وی، با حضور نیروهای امنیتی و پلیس به درگیری انجامید.

در جریان درگیری‌‌های اسفند ماه ۵ تن از نیروهای پلیس و بسیج با حمله یک اتوبوس و یک خودرو کشته شدند. روز پس از این حادثه صدها نفر از دراویش گنابادی توسط نیروهای امنیتی و پلیس ضرب و شتم و بازداشت شدند.

یکی از این دراویش با نام محمد راجی که فرمانده سابق سپاه پاسداران و جانباز بود در بازداشتگاه پلیس بر اثر شدت جراحات کشته شد.

خرداد ماه امسال نیز حکم اعدام محمد ثلاث، از متهمین حوادث گلستان هفتم اجرا شد. اتهام این درویش گنابادی راندن اتوبوس به میان ماموران انتظامی بود که به کشته شدن یک سرباز وظیفه و دو گروهبان نیروی انتظامی منجر شد.

وی در اولین جلسه دادگاه اعلام کرده بود که هیچ‌ کدام از اتهامات مطرح شده را قبول ندارد و اعترافات پرونده تحت ضرب و شتم از وی گرفته شده است.

بیشتر بخوانید:

کانال تلگرامی وبسایت مجذوبان نور، متعلق به دروایش گنابادی که در چند ماه اخیر گزارش‌هایی از وضعیت دروایش بازداشت شده را منعکس می‌کرد، روز سه‌شنبه اسامی تعدادی از دروایش بازداشت شده را به همراه حکم صادر شده برای آنان منتشر کرد.

به گزارش مجذوبان نور، احکام صادر شده شامل حبس از ۲ سال تا ۱۳ سال، شلاق، تبعید، محرومیت از فعالیت‌های اجتماعی و ممنوع الخروجی می‌شود.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

قطب دراویش گنابادی: رفتار نادرست منصوبان به درویشی اسباب زحمت همسایگان و مسئولان ذی‌ربط را فراهم آورد، از این بابت معذورم

درگیری دراویش و پلیس؛ از ضرب و شتم هنگام بازداشت تا واکنش مقامات

کسری نوری: دراویش از حقوق بنیادی‌شان دفاع می کنند