تخریب بخشی از یک استادیوم‌ تازه‌ساز جام جهانی روسیه همزمان با مسابقه فینال

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
تخریب یکی از استادیوم های تازه ساز جام جهانی روسیه
تخریب یکی از استادیوم های تازه ساز جام جهانی روسیه

یکی از استادیوم‌های جدید ورزشی روسیه که به صورت انحصاری برای مسابقات جام جهانی در این کشور ساخته شده است، یکشنبه شب همزمان با پایان دیدار نهایی این رقابت‌ها بر اثر ریزش باران سنگین متحمل خسارات سنگینی شد.

تصاویر منتشر شده از نمای بیرونی استادیوم شهر ولگوگراد که در کرانه رود ولگا در جنوب غربی روسیه واقع شده، نشان می‌دهد که بخشی از محوطه این ورزشگاه بر اثر شدت باران فرو ریخته و حفره ای بزرگ و عمیق در قسمت بیرونی آن ایجاد شده است.

سخنگوی شرکت ناظر بر ساخت این ورزشگاه اعلام کرده است که شکاف ایجاد شده بر اثر باران باعث نشتی و نفوذ آب به داخل ساختمان استادیوم شده است. به گفته این سخنگو انجام تعمیرات برای رفع خرابی‌ها حداقل یک هفته به طول خواهد انجامید.

این حادثه که پس از اتمام مسابقات جام جهانی به وقوع پیوست خوشبختانه هیچگونه تلفات جانی بر جای نگذاشته و تنها موجب برانگیخته شدن نوعی بدگمانی از سوی ساکنان شهر نسبت به کیفیت پایین ساخت و ساز در استادیوم جدید شهرشان شده است.

ویتالی اووچینیکف، یک جوان نوزده ساله اهل شهر ولگوگراد در این مورد به خبرنگار رویترز گفته است: «برای شهر متاسف هستم. آنها این قدر پول برای ساخت استادیوم هزینه کردند اما ریزش باران آن را تخریب کرد.»

میخاییل نسترونکو، یک فرد شصت ساله که در این شهر زندگی می‌کند نیز احساس خود را این گونه بیان می‌کند: «این مسئله عادی نیست. استادیوم با پول فدرال ساخته شده که مالیات‌های ما محل تامین آن است.»

هشت تیم مسابقات خود را در طول رقابت‌های جام جهانی روسیه در این ورزشگاه برگزار کردند. انگلیس و ژاپن از جمله این تیم‌ها بودند که یکی از مسابقات مرحله گروهی خود را در این استادیوم انجام دادند.

بر اساس آنچه بر روی سایت نهاد دولتی اداره کننده این شهر درج شده برای ساخت استادیوم ولگوگراد آرنا که چهل و پنج هزار ظرفیت دارد بیش از ۱۶ میلیارد روبل (معادل ۲۵۷ میلیون دلار) هزینه شده است.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

جاده کوچک عبوری کنار استادیوم ولگوگراد که مملو از گل و لای شده است