Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

اعتصاب کارکنان آمازون در آلمان و اسپانیا همزمان با آغاز فروش ویژه

اعتصاب کارکنان آمازون در آلمان و اسپانیا همزمان با آغاز فروش ویژه
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کارکنان آمازون در آلمان در اعلام همبستگی با همکاران خود در کشورهای لهستان و اسپانیا و در اعتراض به شرایط کاری خود دست از کار کشیدند.

آگهی

کارکنان آمازون در آلمان در اعلام همبستگی با همکاران خود در کشورهای لهستان و اسپانیا و در اعتراض به شرایط کاری خود دست از کار کشیدند.

اتحادیه کارگران بخش خدمات تجاری آلمان با انتشار فراخوانی از کارگران آمازون خواست با هدف کسب تضمین بهداشت محیط کار و تامین سلامتی کارکنان این شرکت روز سه شنبه دست به اعتصاب بزنند.

استفانی نوتزنبرگر، از مسئولان ارشد اتحادیه کارگران بخش خدمات تجاری آلمان اظهار داشت: «پیام اعتصاب کنندگان کاملا واضح است. وقتی غول تجارت الکترنیک جهان روز به روز ثروتمندتر می‌شود، طبیعی است که آنها انتظار دارند که برای سلامتی کارگران خود بیشتر هزینه کند.»

اعتصاب یکروزه در شش مرکز آمازون در آلمان همزمان با آغاز فروش ویژه آمازون آغاز شده است. البته همزمان کارگران آمازون در اسپانیا اعتصابی سه روزه را سازماندهی کرده‌اند و کارگران لهستانی نیز اعتراض خود نسبت به قوانین کار را آغاز کرده‌اند.

بیشتر بخوانید:ثروتمندترین فرد جهان کیست؟

آمازون اعلام کرده است که تنها کسری از ۱۲ هزار کارگر این شرکت در آلمان به اعتصاب پیوسته‌اند و به همین دلیل این اعتصاب تاثیری بر امور این شرکت و تحویل روزانه سفارش‌های دریافتی این شرکت نخواهد گذاشت.

همچنین مقامات این شرکت در واکنش به خواسته های اعتصاب کنندگان اعلام کردند که فرصت‌های شغلی موجود در آمازون «بی‌نظیر» هستند و شاغلان در این شرکت همواره در معرض یادگیری و بهبود سطح توانمندی خود هستند. بنا به اعلام آمازون، پرداختی این شرکت کاملا رقابتی تعیین شده است و بر این اساس افراد از روز اول استخدام از مزایای خوبی بهره‌مند می‌شوند.

دستمزد هر ساعت کار در آمازون ۱۲.۲۲ یورو است.

بیشتر بخوانید:اشتغالزایی بالای کمپانی آمازون در آمریکا

آلمان پس از آمریکا دومین بازار محصولات عرضه شده توسط غول خرید و فروش اینترنتی محسوب می‌شود. فروش خالص آمازون در آلمان طی سال گذشته میلادی با ۲۰ درصد رشد به ۱۷ میلیارد دلار رسیده که معادل ۹.۵ درصد مجموع فروش این شرکت است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پولدارترین فرد جهان دو میلیارد دلار به بی‌خانمان‌ها کمک می‌کند

پیروزی اعتصابیون در آلمان؛ دولت با لوکوموتیورانان در مورد افزایش حقوق و کاهش ساعت کار توافق کرد

اعتصاب سراسری در راه آهن آلمان و اعتراضات کشاورزان باعث اختلال در بزرگترین اقتصاد اروپا شد