ترامپ پیش از دیدار با پوتین: رابطه با روسیه هرگز به این بدی نبوده است

ترامپ پیش از دیدار با پوتین: رابطه با روسیه هرگز به این بدی نبوده است
نگارش از Ilia Nick

«به یمن سالها حماقت و بلاهت ایالات متحده، رابطه‌ ما با روسیه هرگز بدتر از این نبوده است.»

دونالد ترامپ و ولادیمیر پوتین، روسای جمهور ایالات متحده و روسیه روز دوشنبه در هلسینکی، پایتخت فنلاند دیدار می‌کنند.

اما پیش از این دیدار سخنگوی کاخ کرملین اعلام کرده است گفتگوی ولادیمیر پوتین و دونالد ترامپ درباره امور سوریه، با توجه به موضع ایالات متحده در قبال ایران دشوار خواهد بود. وی افزود: «دیدار ترامپ و پوتین می‌تواند نوعی فاصله گیری از وضعیت بحران کنونی در روابط دو جانبه این کشورها باشد.»

به تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

از سوی دیگر دونالد ترامپ ساعاتی پیش از این دیدار در صفحه توییتر خود نوشت: «به یمن سالها حماقت و بلاهت ایالات متحده، رابطه‌ ما با روسیه هرگز بدتر از این نبوده است.»

آقای ترامپ همچنین در توییت خود به شکل تلویحی به ماجرای تحقیق درباره نقش روسیه در انتخاب وی به عنوان ریاست جمهوری آمریکا نیز واکنش نشان داد.

ولادیمیر پوتین و دونالد ترامپ در حاشیه نشست سران سازمان همکاری های اقتصادی آسیا پاسیفیک در ویتنام. عکس از رویترز

وی همچنین ضمن تبریک به فرانسه برای قهرمانی در جام جهانی به شخص آقای پوتین و روسیه نیز تبریک گفت که یکی از «بهترین مسابقات جام جهانی» را برپا کردند.

دونالد ترامپ تاکنون تنها در حاشیه اجلاس های بین‌المللی با ولادیمیر پوتین دیدار کرده است. آخرین دیدار این دو رهبر در ماه نوامبر سال ۲۰۱۷ میلادی صورت گرفت.

روابط آمریکا با روسیه بر سر اختلاف در مورد جنگ داخلی سوریه، بحران اوکراین و تحقیق در مورد دخالت احتمالی مسکو در انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده به سردی گرائیده است.

بیشتر بخوانید:

مطالب مرتبط