اعلام آتش‌بس بین اسرائیل و حماس به دنبال تبادل آتش

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
اعلام آتش‌بس بین اسرائیل و حماس به دنبال تبادل آتش

مقامات فلسطینی روز شنبه ۱۴ ژوئیه (۲۳ تیرماه) پس از تبادل آتش بین اسرائیل و حماس اعلام کردند که برای آتش‌بس به توافق رسیدند.

آتش حملات هوایی اسرائیلی یک ساختمان خالی را در غزه روز شنبه ۱۴ ژوئیه مورد اصابت قرار دادند که به گفته مقامات محلی باعث مرگ دو نوجوان شده بود که از نزدیکی ساختمان در حال عبور بودند.

در پاسخ به این حملات ، ده‌ها راکت حماس جنوب اسرائیل را مورد هدف قرار داد.

رویترز
تخریب مسجد پس از حمله هوایی اسرائیل به غزهرویترز

سخنگوی حماس، فوزی برهوم به خبرگزاری رویترز گفت:«تلاش‌های زیادی از جانب طرف‌های مختلف برای برقراری صلح پس از بمباران امروز غزه توسط اسرائیل صورت گرفت که در نهایت مصر موفق شد آرامش را برقرار کند و تنش را کاهش دهد.»

جنبش جهاد اسلامی فلسطین نیز در بیانیه‌ای اعلام کردند که آتش‌بس برقرار شده است.

یک مقام ارشد اسرائیل در این مورد گفت:« اقدامات آینده ما بر اساس واقعیت موجود در منطقه شکل خواهد گرفت.»

سخنگوی نظامیان اسرائیل پیش از اعلام آتش‌بس از سوی حماس، در بیانیه خود در شبکه‌های اجتماعی تایید کرد که ارتش در واکنش به «تشدید تحرکات تروریستی» فلسطینیان از غزه، اقدام به بمباران مقرهای حماس کرده است.

رویترز
برادر نوجوان فلسطینی پس از شنیدن خبر مرگ برادرشرویترز

سخنگوی ارتش در توییتر خود از جمله به فرستادن بادبادک‌های آتش‌زا به سوی جنوب اسرائیل در جریان تظاهرات روز جمعه فلسطینی‌ها و حملات متعدد راکتی از غزه به جنوب اسرائیل اشاره کرد.

اسرائیل می گوید که از نخستین ساعات بامداد شنبه تا ظهر این روز دست‌کم ۳۱ فروند راکت از سوی گروه‌های مسلح فلسطینی به سوی جنوب اسرائیل شلیک شد.

سخنگوی نظامیان اسرائیلی همچنین می گوید که ارتش در روز شنبه به دو «تونل تروریستی» در غزه حمله کرد.