Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

برای شهروندان آفریقا، فرانسه نماینده قاره سیاه در جام جهانی است

برای شهروندان آفریقا، فرانسه نماینده قاره سیاه در جام جهانی است
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

تیم ملی فوتبال فرانسه بیشتر از شانزده بازیکن با اصلیتی آفریقایی دارد.

آگهی

هفته نامه کوریه انترناسیونال می گوید تیم ملی فوتبال فرانسه برای برخی از آفریقایی ها ششمین تیم از این قاره در جام جهانی است و این عده خوشحال هستند که فرانسه همچنان در کورس قهرمانی است.

به گزارش خبرنگار این هفته نامه از بورکینافاسو و نیجریه بدلیل حضور ۱۶ بازیکن آفریقایی الاصل در تیم ملی فرانسه شهروندان این کشور دست کم فرانسه را تیمی کاملا آفریقایی می دانند.

این در حالی است که همزمان گروه های راست افراطی نسبت به حضور پایین بازیکنان سفیدپوست در تیم ملی فوتبال این کشور سالهاست که گله و شکایت دارند.

برای بسیاری از سیاهپوستان ساکن بورکینافاسو و نیجریه برد فرانسه در برابر آرژانتین انتقامی سنگین بود از همبازی های لیونل مسی که در بازی مرحله مقدماتی در دقایق پایانی با گل روخاس تیم ملی جوان و پرنشاط نیجریه را حذف کرده بود.

در مجموع ۲۳ بازیکن حاضر در اردوی تیم ملی فرانسه ۱۶ بازیکن از سیاه پوستان آفریقا و دو بازیکن دیگر را نیز فرانسوی های تشکیل می دهند که کشورهای عرب زبان شمال آفریقا می آیند.

دو ستاره تیم ملی فرانسه در آفریقا بی تردید کیلیان امباپه، اعجوبه هجده ساله خروس ها و بلز ماتیودی بازیکن میانی یوونتوس است. در میان این بازیکنان همچنین باید به ساموئل اومتیتی، مدافع تیم بارسلونا که اصلیتی کامرونی دارد و یا انگولو کانته، هافبک دفاعی تیم چلسی با اصلیت کشور مالی اشاره کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

صعود دشوار آرژانتین و صدرنشینی خفیف فرانسه

تاوان برده‌داری و استعمار؛ کشورهای بهره‌کش چگونه باید به قربانیان غرامت بپردازند؟

کاخ ساخته شده از خون انسان به عنوان محل قربانیان آئین «وودو» تایید شد