Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

وزارت دفاع آمریکا برای پذیرش بیست هزار کودک پناهجو آماده می‌شود

یک خانواده در سان سالوادور پای دیوار روز مهاجرت به آمریکا
یک خانواده در سان سالوادور پای دیوار روز مهاجرت به آمریکا Copyright رویترز/خوزه کابزاس
Copyright رویترز/خوزه کابزاس
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بسیاری از رسانه‌های آمریکایی از جمله «من واقعا اهمیت نمی‌دهم، شما چطور؟» پشت کت بانوی اول آمریکا در زمان بازدید از کمپ کودکان جدا شده از والدین به شدت انتقاد کرده اند.

آگهی

در حالی که با وجود صدور دستور اجرایی ترامپ برای توقف جدا کردن کودکان مهاجران غیرقانونی وضعیت بیش از دو هزار کودک جدا شده از والدین هنوز مبهم است، پنتاگون برای پذیرش بیست هزار کودک پناهجو آماده می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فرانسه به نقل از یک مقام مسئول، وزارت بهداشت ایالات متحده از وزارت دفاع این کشور خواسته است تا ۲۰ هزار تخت را برای اسکان موقت کودکانی که به تنهایی وارد آمریکا شده اند، آماده کند. به گفته این مقام -که نخواست نامش افشا شود- قرار است سه پایگاه نظامی در ایالت‌های تگزاس و آرکانزاس مهاجران غیرقانونی کم سن و سال را تا زمان تعیین تکلیف، در خود جای دهند.

از زمان اتخاذ سیاست «مدارای حداقلی» با پناهجویان غیرقانونی در ماه گذشته، رویکرد دولت دونالد ترامپ در جداسازی کودکان مهاجران از والدینشان با انتقادهای گسترده داخلی و بین‌المللی مواجه شده است؛ به نظر می‌رسد بازدید روز پنجشنبه ملانیا ترامپ، بانوی اول ایالات متحده از یک مرکز نگهداری کودکان پناهجو هم بیش از آنکه سازنده و مثبت باشد، به دلیل حواشی ناشی از پوشش خانم ترامپ جنجالی شد. بسیاری از رسانه‌های آمریکایی از جمله «من واقعا اهمیت نمی‌دهم، شما چطور؟» پشت کت بانوی اول آمریکا انتقاد کرده اند.

دونالد ترامپ در یک توییت، این انتقادها را کار رسانه‌های «اخبار جعلی» توصیف کرد و نوشت: «ملانیا می‌داند که آن‌ها چقدر سوءنیت دارند و یاد گرفته است که واقعا اهمیتی به آن‌ها ندهد.»

نوشته پشت کت ملانیا ترامپ «من واقعا اهمیت نمی‌دهم، شما چطور؟»»

بیشتر بخوانید:

بررسی لایحه جدید قانون مهاجرت در کنگره به تعویق افتاد

در حالی که رئیس جمهوری ایالات متحده از کنگره این کشور خواسته بود تا هرچه سریعتر به قانون جدید مهاجرت در این کشور رای دهند، مجلس نمایندگان اعلام کرد بررسی این لایحه را یک هفته به تعویق انداخته است.

با توجه به اکثریت جمهوریخواهان در مجلس نمایندگان، تصویب این قانون -که دست دولت را برای برخورد سخت‌تر با مهاجران باز می‌گذارد و امکان ساخت «دیوار حائل» در مرز مکزیک را به ترامپ می‌دهد- تقریبا قطعی است. با این حال شماری از سازمان‌های فعال در زمینه حقوق پناهجویان کماکان امیدوراند تا مجلس سنا، اجرای چنین قانونی را مسدود کند.

مساله برخورد با پناهجویان غیرقانونی و کاهش شمار مهاجران، از جمله وعده‌های انتخاباتی دونالد ترامپ در کارزار انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ ایالات متحده بود. ترامپ هفته گذشته و با وعده اجرای این وعده‌ها گفت آمریکا کمپ پناهجویان نخواهد شد.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

عقب‌نشینی ترامپ از قانون مهاجرتی؛ کودکان مهاجر همچنان از والدین جدا می‌مانند

ترامپ: از جدایی فرزندان مهاجران از خانواده‌هایشان جلوگیری می‌کنم

تلاش بایدن و متحدانش برای جذب رای دهندگان زن جمهوریخواه در حومه شهرها