همسر نتانیاهو به فساد مالی متهم شد

همسر نتانیاهو به فساد مالی متهم شد
نگارش از Ilia Nick

سارا نتانیاهو متهم است که با دور زدن مقررات قانونی، در مدت سه سال بیش از ۱۰۰ هزار دلار برای سفارش دادن غذای بیرون‌بر هزینه کرده است.

سارا نتانیاهو همسر بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائيل به سوءاستفاده از منابع مالی دولتی برای سفارش غذا در خانه متهم شد.

وزارت دادگستری اسرائیل، در این کیفرخواست همسر بنیامین نتانیاهو را همراه با یک کارمند دولت متهم کرده است که با دور زدن مقررات قانونی، در مدت سه سال بیش از ۱۰۰ هزار دلار را برای سفارش غذای بیرون‌بر هزینه کرده است.

به تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

طبق قوانین اسرائیل اقامتگاه نخست‌وزیر و خانواده‌اش از آشپز شخصی برخوردار است و سفارش غذا از بیرون(به دلایل امنیتی و ملاحظات تشریفاتی) برای آنان ممنوع است.

براساس بیانیه وزارت دادگستری اسرائیل خانم نتانیاهو به «شکستن اعتماد» و «فساد جدی» متهم است. بنیامین نتانیاهو که خود به چندین مورد فساد متهم شده اتهامات علیه همسر خود را «واهی و بی‌اساس» دانست.

خانم نتانیاهو پیش از نیز بارها به خاطر رفتارهای مشابه خبرساز شده بود. ازجمله این رفتارها استخدام پرستار خصوصی برای پدر خود با بودجه دولتی یا استخدام یک هم حزبی آقای نتانیاهو به عنوان برقکار در منزل و ویلای شخصی و با حقوقی نامتعارف بود.

بیشتر بخوانید:

مطالب مرتبط