پیروزی سنگال در مقابل لهستان؛ نخستین برد آفریقایی‌ها رقم خورد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
پیروزی سنگال در مقابل لهستان؛ نخستین برد آفریقایی‌ها رقم خورد

لهستان، تیم سرگروه گروه اچ جام جهانی در نخستین گام مغلوب قدرت سنگال شد.

در آخرین روز از دور نخست بازی‌های جام جهانی ۲۰۱۸، تیم‌های سنگال و لهستان به دیدار یکدیگر رفتند.

سنگال از همان ابتدا بازی را بهتر آغاز کرد. هرچند این برتری چندان محسوس نبود اما گل اول بازی را برای آفریقایی‌ها به ارمغان آورد. در دقیقه ۳۷ شوت نه چندان محکم ادریسا گوئیه به سمت دروازه لهستان در میانه راه به پای تسیونک مدافع این تیم برخورد کرد تا با تغییر جهت، وارد دروازه شود و گل اول سنگال به ثبت برسد.

در ادامه نیمه اول، هرچند لهستان برتری نسبی داشت اما اتفاق خاصی نیفتاد تا دو تیم با همین نتیجه به رختکن بروند.

در نیمه دوم و در ددقیقه ۶۰، اشتباه مرگبار کریچوویاک بازیکن شماره ۱۰ لهستان سبب شد تا پاس رو به عقب او را ام بایه نیانگ، بازیکن سابق تیم آث میلان ایتالیا قطع کند و او هم با سرعت بالا به توپ رسید و با عبور توپ از شزنی به راحتی دروازه لهستان را باز کرد.

در ادامه بازی لهستان تلاش زیادی کرد تا گل های خورده را جبران کند، اما توفیق چندانی در این امر پیدا نکرد. تا اینکه در دقیقه ۸۶ روی توپ ارسالی کمیل گروسیچکی از روی ضربه آزاد میانه زمین و ضربه سر زیبای کریچوویاک توانستند اختلاف را به حداقل برسانند.

ولی این گل برای شاگردان آدام ناوالکا کارساز نبود و در نهایت یاران لواندوفسکی با همان نتیجه ۲-۱ بازی را در مقابل رقیب شگفتی‌ساز خود واگذار کردند.

سنگالی‌ها که آمده‌اند خاطره شگفتی سازی خود در جام جهانی ۲۰۰۲ را که با برونو متسوی فقید تاریخ‌سازی کردند را تکرار کنند، حالا در اولین گام فراتر از انتظار ظاهر شدند.

گفتنی است به جز لهستان و سنگال، تیم‌های ژاپن و کلمبیا هم در گروه اچ رقابت‌ها حضور دارند.

به کانال یورونیوز فارسی در تلگرام بپیوندید