کیروش: دوست داشتم هیه‌رو شاگردم باشد نه رقیبم؛ در مقابل اسپانیا چیزی برای از دست دادن نداریم

کیروش: دوست داشتم هیه‌رو شاگردم باشد نه رقیبم؛ در مقابل اسپانیا چیزی برای از دست دادن نداریم
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کارلوس کیروش به همراه مسعود شجاعی در کنفرانس خبری پیش از دیدار با اسپانیا شرکت کرد.

آگهی

کارلوس کیروش سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در نشست مطبوعاتی پیش از مسابقه با اسپانیا از شرایط تیمش برای مسابقه روز چهارشنبه گفت.

کیروش در ابتدای صحبت‌هایش دیدار برابر با اسپانیا که به زعم اویکی از مدعیان قهرمانی است را باعث افتخار ایران دانست. 

سرمربی پرتغالی ایران همچنین در بخش دیگری از صحبت‌هایش با اشاره به روحیه بالا و آمادگی مردانش برای جدال روز چهارشنبه برابر ماتادورها گفت: «بازیکنانم کاملا با روحیه، آماده و هیجان زده هستند که این فرصت را دارند که مقابل یک تیم عالی با بازیکنان خوب بازی کنند. همه ما در این جا برنده‌ایم چون بازیکنان ما می‌توانند از بازیکنان اسپانیا بیاموزند و رشد کنند.»

بیشتر بخوانید:

آقای کیروش همچنین با اشاره به شناخت از فرناندو هیه‌رو سرمربی جوان تیم ملی اسپانیا گفت: «من ترجیح می‌دادم هیه‌رو شاگردم باشد نه اینکه رقیبم. اینکه او امروز رقیب من شده در نوع خودش جالب است. فرناندو در بازی با پرتغال نشان داد که به خوبی توانسته تیم را با یکدیگر متحد کند.»

سرمربی تیم ایران در بخش دیگری از کنفرانس خبری‌اش گفت: « ما برای برد بازی می‌کنیم. باید مثبت و خوش‌بین باشیم، برای پیروزی باید چنین باشیم. ما می‌دانیم چطور باید فداکاری کرده و متمرکز باشیم و هر چقدر کار سخت تر باشد بازیکنان ما بیشتر مبارزه و فداکاری خواهند کرد.»

کیروش همچنین در پاسخ به این سوال که چه کسی در تیم اسپانیا بیشتر او را نگران می‌کند، گفت:«بازیکن خاصی نیست که من را نگران بکند، بلکه تمام ۲۳ بازیکن اسپانیا ما را نگران می‌کند. آنچه مهم است این است که بازیکنان من باید قوی منجسم و مثبت اندیش باشند. من می‌توانم درباره بازیکنان اسپانیا صحبت کنم اما باید بگویم مهم نیست چه کسی بازیکن نگران کننده‌ای است، چون همه آنها قوی هستند و بازی مقابل آنها دشوار. ما باید به خودمان توجه کنیم و شاید ابرستاره‌هایی نداشته باشیم اما می توانیم کارهای بزرگی انجام دهیم.»

سرمربی تیم ملی ایران در بخش پایانی صحبت‌هایش گفت: «ما چیزی برای از دست دادن نداریم و همانطور که قبلا گفتم تیم ملی ما خودش را برای جام ملت‌های آسیا آماده می‌کند و چه ببازیم و چه ببریم ما برنده هستیم. ما می خواهیم اسپانیا را کنترل کنیم اما آنها نمی‌توانند علاقه، عشق و نگرش بازیکنان ما را کنترل کنند و این کار از عهده آنها بر نمی‌آید. ما سعی خواهیم کرد از بازی‌مان دفاع کنیم و شاید نیاز باشد در خیلی مواقع دفاع کنیم. ما نمی‌خواهیم تسلیم شویم و مقابل اسپانیا یا هر رقیب دیگری تسلیم شدن نگرش درستی نیست. ما نگرش‌مان فقط این است که به توانایی‌مان ایمان داشته باشیم اما نتیجه را خدایان فوتبال رقم می‌زنند.»

به کانال یورونیوزفارسی در تلگرام بپیوندید

گفتنی است تیم ملی فوتبال ایران دومین بازی خود را در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه، روز چهارشنبه ساعت ۲۲:۳۰ به وقت تهران برگزار خواهد کرد. تیم ایران در گروه بی این مسابقات با ۳ امتیاز بالاتر از اسپانیا و پرتغال فعلا در صدر جدول قرار دارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بازتاب‌های داخلی و خارجی پیروزی تیم ملی فوتبال ایران مقابل مراکش

کارت آبی در فوتبال حرفه‌ای؛ جیانی اینفانتینو مخالفت کرد

داستان قلعه‌نویی و کلینزمن؛ نتایجی مشابه با سرنوشتی متفاوت