Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

رد انگشت شست مکرون روی دست ترامپ ماند

Trump shakes hands with France's President Macron
Trump shakes hands with France's President Macron Copyright REUTERS/Leah Millis
Copyright REUTERS/Leah Millis
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دو رئیس جمهور پیش از این رابطه‌ای نزدیک با یکدیگر داشتند اما موضوعاتی مانند خروج آمریکا از برجام و تحمیل تعرفه‌های جدید برای واردات فولاد و آلومینیوم روابط آنها را تیره کرد.

آگهی

دست دادن روسای جمهور آمریکا و فرانسه بار دیگر سوژۀ رسانه‌ها شد.

دونالد ترامپ و امانوئل مکرون روز جمعه ۸ ژوئن در کانادا در حاشیۀ نشست گروه ۷ دیداری دوجانبه داشتند؛ آنهم در حالی که تنش میان دو کشور به دلیل تعرفه‌های فولاد و آلومینیوم افزایش یافته بود.

قرار بود دو رئیس‌جمهور بامداد جمعه با یکدیگر دیدار کنند اما آقای ترامپ با بیش از یک ساعت تاخیر واشنگتن را به مقصد کانادا ترک کرد و به این ترتیب نشست این دو نیز پایان روز برگزار شد.

هنگامیکه آنها سرانجام در پایان روز به دیدار هم رفتند، آقای مکرون با چنان قدرتی دست رئیس‌جمهور آمریکا را فشرد که پس از رها کردن آن، اثر انگشتانش روی دست دونالد ترامپ باقی ماند.

دو رهبر پیش از این رابطه‌ای نزدیک با یکدیگر داشتند. دونالد ترامپ در رژه نظامی جشن‌های روز ملی فرانسه در پاریس شرکت کرده بود و همتای فرانسوی او نیز در ماه آوریل دیداری رسمی از واشنگتن داشت. اما موضوعاتی مانند خروج آمریکا از برجام که تاثیر قابل توجهی بر فعالیتهای اقتصادی فرانسه در ایران داشت و سپس تحمیل تعرفه‌های جدید برای واردات فولاد و آلومینیوم روابط دو رئیس جمهور را تیره کرد.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رئیس‌جمهوری فرانسه خبر ضرروت اخذ ویزا برای شهروندان بریتانیا را رد کرد

ماکرون بهترین دوست اروپایی ترامپ

بازتاب گسترده دست ندادن ترامپ و مرکل در اتاق بیضی شکل کاخ سفید