پمپئو: مطمئنم مواضع اروپا و آمریکا در قبال ایران به هم نزدیک می‌شود

پمپئو: مطمئنم مواضع اروپا و آمریکا در قبال ایران به هم نزدیک می‌شود
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«مطمئنم مجموعه‌ای از ارزشها و منافع مشترک وجود دارد که می تواند ما را به سمت نتیجه یکسانی درباره آنچه باید در قبال تهدیدهای جمهوری اسلامی ایران اتخاذ کنیم، سوق دهد.»

آگهی

مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا می گوید اطمینان دارد که می تواند مواضع اروپا و آمریکا را در قبال ایران به همدیگر نزدیک کند.

وزیر خارجه آمریکا گفت: «من مطمئنم مجموعه‌ای از ارزشها و منافع مشترک وجود دارد که می تواند ما را به سمت نتیجه یکسانی درباره آنچه باید در قبال تهدیدهای جمهوری اسلامی ایران اتخاذ کنیم، سوق دهد.»

این سخنان در حالی مطرح می شود که وزیر خارجه آمریکا روز دوشنبه گفته بود اگر ایران به مسیرش ادامه دهد، آمریکا شدیدترین تحریم های تاریخ را علیه‌اش به اجرا خواهد گذاشت.

او روز سه شنبه گفت خواسته‌های واشنگتن از تهران خواسته‌های سخت و دشواری نیستند. پمپئو همچنین گفت: «این خواسته از ایران که فعالیت‌های تروریستی را متوقف کند خواسته ای فانتزی و خیال‌پردازانه نیست.»

وزیر خارجه آمریکا همچنین در واکنش به سخنان حسن روحانی رئیس جمهوری ایران که گفته بود «شما چه کاره‌اید که برای ایران و جهان تصمیم بگیرید و بگویید ایران در زمینه فناوری هسته‌ای باید چه کند» گفت: «من نگفتم او چه باید انجام دهد، فقط دیدگاه‌های آمریکا را تشریح کردم.»

با خروج دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا از توافق هسته‌ای، کشورهای اروپایی اعلام کردند که تا زمانی که ایران به برجام پایبند بماند آنها نیز به این توافق پایبند خواهند بود.

اتحادیه اروپا تلاش می کند راهی پیدا کند که علی رغم تحریم‌های آمریکا بتواند روابط اقتصادی با ایران را ادامه دهد با این حال مشخص نیست که اروپا چگونه می تواند بدون وارد شدن در یک جنگ اقتصادی با آمریکا در برابر تحریم هایی که علیه ایران وضع می شود، مقاومت کند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

خشم تهران از سخنان پمپئو و «نقشه راه دیپلماتیک» آمریکا

شروط آمریکا برای توافق جدید با ایران چیست؟

ویکتوریا نولاند، جانشین موقت وندی شرمن کیست و موضعش در قبال ایران و برجام چیست؟