Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

دیده‌بان حقوق بشر: افتتاحیه جام جهانی فوتبال در روسیه را تحریم کنید

دیده‌بان حقوق بشر: افتتاحیه جام جهانی فوتبال در روسیه را تحریم کنید
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نت روث مدیر اجرایی دیدهبان حقوق بشر در بیانیه‌ای با عنوان «جام جهانی نباید باعث فراموشی سوء استفاده‌ها در سوریه شود» گفت: «روسیه با برگزاری رسانه‌ای ترین رویداد جهان تلاش می کند خود را در چشم افکار عمومی دنیا قابل احترام جلوه دهد.»

آگهی

دیده‌بان حقوق بشر از رهبران جهان خواسته است که مراسم افتتاحیه جام جهانی فوتبال در روسیه را که قرار است از ۱۴ ژوئن شروع شود تحریم کنند.

این سازمان دلیل درخواست خود را حمایت روسیه از دولت بشار اسد در سوریه و عدم توجه به اتخاذ تهمیداتی برای حفاظت از جان مردم غیر نظامی سوریه اعلام کرده است.

کنت روث مدیر اجرایی دیدهبان حقوق بشر در بیانیه‌ای با عنوان «جام جهانی نباید باعث فراموشی سوء استفاده‌ها در سوریه شود» گفت: «روسیه با برگزاری رسانه‌ای ترین رویداد جهان تلاش می کند خود را در چشم افکار عمومی دنیا قابل احترام جلوه دهد.»

وی افزوده است: «رهبران جهان باید به رئیس جمهوری پوتین بفهمانند که اگر وی دست کم مسیرش را تغییر ندهد و به جنایاتی که نیروهای دولتی و روسیه در سوریه مرتکب می شوند پایان ندهد، آنها در مراسم افتتاحیه جام جهانی در وی‌آی‌پی کنار او نخواهند نشست.»

جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ از ۱۴ ژوئن در روسیه برگزار خواهد شد و در این رویداد ورزشی ۳۲ تیم منتخب از سراسر جهان با هم رقابت می کنند.

روسیه از سال ۲۰۱۵ بطور مستقیم در بحران سوریه دخالت کرده است و از دولت مرکزی حمایت می کند. سازمان دیده‌بان حقوق بشر گفته است که روسیه نه تنها مسئول «جنایات» بسیاری در سوریه است بلکه با حمایت از دولت بشار اسد و شرکت در حملات هوایی مسئول کشته شدن بسیاری از غیرنظامیان بویژه در غوطه شرقی و شهر حلب است.

هدف دیده‌بان حقوق بشر از درخواست تحریم افتتاحیه جام جهانی فوتبال در روسیه این است که رویدادی که میلیون ها نفر آن را دنبال می کنند در سکوت نسبت به وضعیت سوریه برگزار نشود.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تیم آرژانتین تحت فشار روانی لغو بازی اسرائیل

آبراموویچ ملیت اسرائیلی دریافت کرد

تظاهرات مخالفان اسد در سیزدهمین سالگرد قیام؛ چهار کشور غربی: جنگ در سوریه تمام نشده است