Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

درگیری شدید میان نیروهای امنیتی و معترضان در کازرون

تصویر منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی، یورونیوز صحت تصویر را تایید نمی‌کند
تصویر منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی، یورونیوز صحت تصویر را تایید نمی‌کند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

استاندار فارس کشته شدن یک نفر در درگیری های کازرون را تائید کرد.

آگهی

اسماعیل تبادار، استاندار فارس ضمن تائید کشته شدن یک نفر در درگیری های شهرستان کازرون ایران تاکید کرد که اوضاع در این شهرستان «کاملا تحت کنترل» است.

به گزارش خبرگزاری ایسنا استاندار فارس در حالی از «تحت کنترل» بودن اوضاع در کازرون سخن گفته که همزمان «ادامه درگیری های پراکنده» در کازرون را تائید کرده است.

معاون سیاسی، امنیتی، اجتماعی استانداری فارس نیز در گفتگو با خبرگزاری ایرنا شمار مجروحان درگیری های کازرون را ۱۰ نفر اعلام کرد. به گفته وی دو نفر از ماموران نیروی انتظامی و ۹ نفر از تظاهرکنندگان زخمی شدند که یکی از معترضان مجروح شده پس از انتقال به بیمارستان جان باخت.

پیش از این برخی گزارش‌هایی که در شبکه‌‌های اجتماعی منتشر شده بود از قربانی شدن چند نفر بر اثر درگیری میان نیروهای امنیتی ایران و معترضان در کازرون حکایت داشت. گفته می‌شود که در این درگیری‌ها نیروهای امنیتی به طرف معترضان تیراندازی کرده‌اند.

همچنین نیروهای امنیتی ده‌ها نفر را بازداشت کردند. گفته می‌شود معترضان برای نجات دستگیرشدگان به ساختمان محل نگهداری آنها حمله کرده و آنجا را به آتش کشیده‌اند.

در ویدیوهایی که از این تظاهرات منتشر شده معترضان شعار می‌دادند: «دشمن ما همینجاست دروغ میگن آمریکاست» و «از دست نماینده خائن، کازرون فدا شد.»

تظاهرکنندگان به طرح تقسیم کازرون معترضند. نماینده کازرون از جمله کسانی است که از این طرح حمایت می‌کند. بر اساس این طرح، قرار است بخش‌های «قائمیه» و «کوهمره نودان» از کازرون جدا شده و شهرستان جدیدی به نام «کوه چنار» تشکیل شود.

اعتراض مردم کازرون به تقسیم شهرستان از مدت‌ها پیش آغاز شده است. در جریان تظاهراتی که اواخر فروردین ماه سال جاری برگزار شد نیز نیروهای امنیتی و معترضان با یکدیگر درگیر شده بودند.

پیش از امام جمعه کازرون نیز به طرح تقسیم کازرون اعتراض کرده بود. محمد خرسند، امام جمعه کازرون، در همان زمان و با حضور در جمع معترضان گفته بود: «در شرایط فعلی بحث تقسیم شهرستان کازرون یک بحث حاشیه‌ای محسوب می‌شود و در این شهرستان پروژه‌های زیادی در زمینه احداث راه، کتابخانه، ساخت سد نرگسی و مهم‌تر از همه رکود اقتصادی و بیکاری وجود دارد که مهم‌تر از تقسیم شهرستان است.»

سعید جلالی، سرپرست تقسیمات کشوری وزارت کشور، نیز در واکنش به اعتراضات اواخر فروردین به این شهر سفر کرده و گفته بود: «صدای معترضان و مطالبات مردم را در این سفر شنیده‌ایم و امیدواریم که کاری انجام شود که با حفظ هویت تاریخی و فرهنگی شهرستان کازرون، توسعه همه جانبه این شهرستان را به دنبال داشته باشد.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

وزارت کشور ایران طرح تقسیم کازرون را متوقف کرد

پدر معترض اعدام‌شده در ناآرامی‌های سال ۱۴۰۱ ایران به شش سال زندان محکوم شد

تصاویر ادای احترام و تشییع جنازه حسین امیرعبداللهیان در مقابل ساختمان وزارت خارجه ایران