بشار اسد در بندر سوچی روسیه با ولادیمیر پوتین دیدار کرد

بشار اسد در بندر سوچی روسیه با ولادیمیر پوتین دیدار کرد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بشار اسد در ماه نوامبر سال ۲۰۱۷ هم برای دیداری مشابه به سوچی سفر کرده بود.

آگهی

بشار اسد رئیس جمهوری سوریه روز پنجشنبه در بندر سوچی روسیه با ولادیمیر پوتین دیدار کرد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه دیمیتری پسکوف، سخنگوی کاخ کرملین با اعلام این خبر افزود: «ولادیمیر پوتین به بشار اسد برای پیروزی‌های علیه "گروه‌های تروریستی" تبریک گفت.»

بشار اسد در ماه نوامبر سال ۲۰۱۷ هم برای دیداری مشابه به سوچی سفر کرده بود.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

رویترز
روسای جمهور روسیه و سوریهرویترز

ولادیمیر پوتین و بشار اسد آخرین بار در جریان بازدید رئیس جمهوری روسیه در پایگاه حمیمیم سوریه با یکدیگر دیدار کرده بودند. در آن زمان ولادیمیر پوتین فرمان بازگشت بخش اعظم نیروهای نظامی روسیه در سوریه را صادر کرد. با این حال نیروهای نظامی و شبه نظامی روسیه کماکان حضور موثری در میدان‌های نبرد سوریه دارند. دستور ولادیمیر پوتین به بازگشت نیروی نظامی تحت امرش به روسیه، موجب انتشار گزارش‌های تایید نشده و احتمالا غلطی از ورود نظامیان چینی به سوریه شد.

به گفته سخنگوی ریاست جمهوری روسیه، ولادیمیر پوتین همزمان بر اهمیت « خلق شرایط مناسب تر برای از سرگیری مذاکرات سیاسی در مقیاس وسیع» تاکید کرده است.

بنا بر همین گزارش، بشار اسد در جریان این دیدار گفت سوریه با ثبات‌تر از گذشته است و همین امر هم درها را به سوی آغاز فرایند سیاسی [حل بحران] گشوده است. آقای اسد همچنین تصمیم دارد نمایندگانی را برای «تشکیل یک کمیته قانون اساسی برای تنظیم قوانین بنیادین سوریه» انتخاب کرده و به سازمان ملل بفرستد.

روسیه از سپتامبر سال ۲۰۱۵ و به درخواست دولت بشار اسد وارد میدان جنگ داخلی سوریه شد. دمشق از آن زمان تا کنون پیروزی‌های گسترده‌ای در سراسر خاک سوریه علیه مخالفانش کسب کرده است.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«دست‌کم ۱۱ ایرانی در جریان حملات پنجشنبه اسرائیل به سوریه کشته شده اند»

نگارش در پشت میله‌های زندان؛ کتاب خاطرات الکسی ناوالنی به زودی منتشر خواهد شد

همکلاسی سابق پوتین به عنوان تنها نامزد برای ریاست دیوان عالی روسیه معرفی شد