ریاض از رهگیری دو موشک بر فراز پایتخت عربستان خبر داد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
ریاض از رهگیری دو موشک بر فراز پایتخت عربستان خبر داد

منابع خبری صبح روز چهارشنبه به نقل از ساکنان محلی در ریاض، پایتخت عربستان از شنیده شدن صدای چهار انفجار قوی خبر دادند.

همزمان شبکه الجزیره قطر هم به نقل از منابع یمنی گزارش داد یگان موشکی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن، چندین موشک به سمت اهداف اقتصادی عربستان در منطقه ریاض شلیک کردند.

این درحالیست که الاخباریه، شبکه دولتی تلویزیون عربستان دقایقی پس از منتشر شدن این خبر تاکید کرد پدافند ضد هوایی این کشور دو موشک بالیستیک را بر فراز ریاض رهگیری و منهدم کرده است. این شبکه به جزئیات بیشتر حادثه از جمله منشاء شلیک موشک های بالیستیک اشاره ای نکرد.

از سوی دیگر خبرگزاری رسمی عربستان سعودی نیز گزارش کرده است که پدافند ضد هوایی این کشور یک موشک بالیستیک را که به سوی استان جازان واقع در جنوب عربستان پرتاب شده بود، رهگیری و منهدم کرده است.

سرهنگ ترکی المالکی، سخنگوی ائتلاف تحت رهبری عربستان سعودی، نیرویی چند ملیتی که از سال ۲۰۱۵ هدایت عملیات نظامی در یمن را برعهده دارد شبه نظامیان حوثی را عامل این حملات معرفی کرده است. به گفته این فرمانده نظامی، حوثی ها از استان صعده اقدام به شلیک موشک کرده اند و به طور مشخص قصد داشته اند مناطق تحت سکونت غیرنظامیان را هدف قرار دهند.

به کانال تلگرامی یورونیوز بپیوندید

شبکه المسیره که تحت کنترل حوثی ها در یمن قرار دارد با انتشار گزارشی شلیک تعدادی موشک از سوی شبه نظامیان به پایگاه های اقتصادی در پایتخت عربستان سعودی را مورد تایید قرار داده است.

شبه نظامیان حوثی از نوامبر گذشته بر شدت حملات موشکی خود به سوی خاک عربستان از جمله ریاض، پایتخت این کشور افزوده اند. این حملات همچنین از دو هفته پیش و پس از کشته شدن یکی از رهبران انصارالله در حمله هوایی ائتلاف سعودی تشدید شده است.

بیشتر بخوانید:

به گزارش سازمان ملل متحد جنگ یمن تاکنون حدود ده هزار کشته و بیش از پنجاه و چهار هزار مجروح برجای گذاشته، مضاف بر اینکه فجیع ترین بحران انسانی در جهان را نیز سبب شده است.