Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

اروپا آماده توافق حداقلی بر سر تعرفه‌ صادرات فولاد به آمریکاست

اروپا آماده توافق حداقلی بر سر تعرفه‌ صادرات فولاد به آمریکاست
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کمیسر بازرگانی و تجارت اتحادیه اروپا می گوید اروپا حاضر است توافق های حداقلی درباره تعرفه های واردات محصولات اروپایی را به آمریکا مطالعه کند.

آگهی

کمیسیون اروپا آماده است تا درباره تعرفه‌های جدید محصولات صادراتی به ایالات متحده و محصولات وارداتی آمریکا به اتحادیه اروپا مطالعه کند. سسیلیسا مالمستروم، کمیسیر اقتصاد و تجارت اتحادیه اروپا گفت روز جمعه گفت اتحادیه اروپا حاضر است در این باره با مقامات آمریکایی گفتگو کند.

وی در یک نشست خبری گفت: «کمیسیون اروپا حاضر است به یک توافق حداقلی در این باره با آمریکا برسد.»

وی دلیل اصلی این موضوع را پیچیدگی کامل مطالعه روی تعرفه‌های اقتصادی و تجاری دانست.

قرار بود تعرفه‌های مربوط به صادرات برخی از محصولات اروپایی، بخصوص فولاد از ماه مه آغاز شود و حالا کمیسر اتحادیه اروپا از کاخ سفید زمان بیشتری برای به اجرا گذاشتن تعرفه‌ها خواسته است. اما رئیس جمهوری آمریکا تاکید کرده است که اجرای قانون تعرفه‌های ۲۵ درصدی را نمی‌خواهد به ماه ژوئن بیندازد.

اتحادیه اروپا روز دوشنبه اعلام کرد در صورت وضع تعرفه‌های جدید فولاد و آلومینیوم از سوی ایالات متحده در مروادات تجاری، مقابله به مثل می‌کند.

خانم مالمستروم در اوائل همین هفته گفته بود: «اروپا به تصمیم‌های دونالد ترامپ در این زمینه معترض است. از روز سه‌شنبه اول ماه مه، افزایش تعرفه‌های گمرکی آمریکا بر فولاد و آلومینیوم وارداتی از اتحادیه اروپا اجرایی می‌شود.»

کمیسر بازرگانی و تجارت اروپا دوشنبه آمریکا را تهدید کرده بود که «چنانچه اتحادیه اروپا را به صورت دائمی و بدون قید و شرط از تعرفه‌های گمرکی بر فولاد و آلومینیوم معاف نکند، اتحادیه اروپا در مقام تلافی برخواهد آمد.»

بیشتر بخوانید:

دونالد توسک، رییس شورای اتحادیه اروپا پیش‌تر ترامپ را برای از سرگیری مذاکرات در مورد این پیمان فراخوانده بود. ژان کلود یونکر رئیس کمیسوین اروپا نیز در ماه مارس در انتقاد به تصمیم دونالد ترامپ گفته بود: «این تصمیم به جای آن که حاوی راه حلی برای مشکل باشد، آن را بدتر می‌کند. ما همین‌طور دست به سینه نمی‌ایستیم تا صنعت‌مان با چنین اقدام‌های نادرستی آسیب ببیند.»

دونالد ترامپ در سال جدید میلادی تعرفه واردات فولاد و آلومینیوم به این کشور رابین ۲۵ تا ۱۰ درصد افزایش داد و اعضای اتحادیه اروپا به عنوان اصلی ترین متحد ایالات متحده از این تصمیم خشمگین شدند. قرار بود در جریان نشست سران رهبران اروپایی در بروکسل در ماه مارس، واکنش تندی به این تصمیم رئیس جمهوری آمریکا نشان داده شود که پس از اعلام تعلیق این تعرفه‌ها یکی از مهم‌ترین محورهای گفتگوی رهبران اروپایی در بروکسل از برنامه حذف شد. اما حالا مشخص شده است که آمریکا همچنان بر خواسته خود مبنی بر افزایش تعرفه‌ها تاکید دارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

انزوای آمریکا در نشست وزیران دارایی گروه ۷

تعلیق جنگ تجاری آمریکا و چین

لایحه جنجالی «عامل کشور خارجی» در گرجستان قانون ‌شد؛ آرزوی پیوستن به اتحادیه اروپا چه می‌شود؟