Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

گوروی صاحب‌نام هندی به جرم تجاوز به یک دختر ۱۶ ساله به حبس ابد محکوم شد

گوروی صاحب‌نام هندی به جرم تجاوز به یک دختر ۱۶ ساله به حبس ابد محکوم شد
Copyright رویترز
Copyright رویترز
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

این گوروی سرشناش هندی که صاحب ۴۰۰ آشرام در سراسر جهان و به آموزش یوگا و مدیتیشن مشغول است، در ایالت گوجارات غربی نیز به اتهام یک فقره دیگر تجاوز در حال محاکمه است.

آگهی

یک گورو (مرشد) سرشناس هندی که در سراسر جهان میلیون‌ها مرید دارد به دلیل تجاوز به یک دختر ۱۶ ساله به حبس ابد محکوم شد.

آسارام باپو ۷۷ ساله متهم است که در سال ۲۰۱۳ در یک آشرام (خلوتگاه) واقع در شهر شمالی جداپور در ایالت راجستان هند به این دختر حمله کرده است. این گوروی سرشناش هندی که صاحب ۴۰۰ آشرام در سراسر جهان و به آموزش یوگا و مدیتیشن مشغول است، در ایالت گوجارات غربی نیز به اتهام یک فقره دیگر تجاوز در حال محاکمه است.

پلیس در شهر جداپور در حال آماده‌باش به سر می‌برد. چرا که احتمال آن می‌رود به علت حکم صادر شده دادگاه، طرفداران آسارام باپو به اعتراض به خیابان‌ها سرازیر شوند.

اتهامات آسارام باپو

آسارام باپور اولین بار در سال ۲۰۱۳ دستگیر شد. دو نفر از مریدان این گورو از او به علت تجاوز به دختران‌شان شکایت کرده بودند.

این زوج در ابتدا دخترشان را برای شرکت در کلاس‌های معنوی به یکی از آشارام‌های این گوروی هندی بردند. اما مسولان آشارام از والدین خواستند که دخترشان را برای درمان به نزد آسارام باپور ببرند چرا که او «تحت تاثیر قدرت‌های غیرطبیعی و فرازمینی» است.

بعد از مراجعه به این گورو، دختر خانواده نزد وی فراخوانده می‌شود. والدین دختر نیز پشت درهای بسته دعا خوانان منتظر فرزندشان می‌مانند. به گفته این زوج، آسارام باپور به دختر تجاوز کرده  و به او می‌گوید در صورت برملا کردن این راز، خانواده‌اش را خواهد کشت. روز بعد و با وجود این تهدیدها، دختر ماجرا را با خانواده‌اش درمیان می‌گذارد.

رویترز
مریدان آسارام باپو در حال دعا برای اثبات «بی‌گناهی» گوری سرشناس هندیرویترز

آسارام باپو، گوروی سرشناس هندی کیست؟

آسومال هارپانی در پاکستان کنونی متولد شده است. او در دهه شصت میلادی مرید چند گوروی مختلف هندی می‌شود. بعد از سال‌ها آموزش معنوی، او اسم خود را به آسارام تغییر می‌دهد و در سال ۱۹۷۲ اولین آشارام خود را در ایالت گوجارات تاسیس می‌کند.

آسارام باپو با گذشت سالیان طرفداران و مریدان زیادی پیدا می‌کند. به گفته وب‌سایت این گورو، او بیش از ۴۰ میلیون مرید دارد و در ۱۹ کشور دنیا بیش از ۴۰۰ آشارام ساخته است.

این گورو هندی صاحب املاکی با ارزش میلیون‌ها دلار در سراسر هند است. پلیس در حال تحقیق در رابطه با فساد مالی آسارام باپو است.

نخست وزیر هند، نارندرا مودی در گذشته در سخنرانی‌های این گوروی صاحب‌نام شرکت کرده است.

حاشیه‌‌های محاکمه آسارام باپو

اتهام تجاوز به زنی دیگر برای آسارام باپو در هند جنجال برانگیز شده است.

حداقل ۹ نفر از شاهدان دادگاه در پنج سال گذشته مورد حمله و آزار و اذیت واقع شده‌اند. شاهدان ادعا می‌کنند که مریدان آسارام باپو به آنها حمله می‌کنند. سه نفر از شاهدان تا به حال فوت شده‌اند.

پلیس همچنان در حال بررسی ادعای شاهدان است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

لوک بسون کارگردان مشهور سینمای فرانسه به تجاوز جنسی متهم شد

پاکستان: حکم اعدام برای عامل تجاوز و قتل دختر ۶ ساله

دادگاه، شکایت زن هندی درباره «رابطه جنسی غیرطبیعی» شوهرش را رد کرد