پیشنهاد وزیر آموزش و پرورش: تدریس روسی در مدارس ایران

پیشنهاد وزیر آموزش و پرورش: تدریس روسی در مدارس ایران
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«دولت ایران قصد دارد انحصار زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم شکسته شود و سایر زبان‌ها بویژه زبان روسی نیز در ایران گسترش یابد.»

سید محمد بطحایی، وزیر آموزش و پرورش ایران به روسیه پیشنهاد کرد که زبان فارسی و روسی در مدارس دو کشور به عنوان زبان دوم آموزش داده شود.

آگهی

به گزارش ایرنا، آقای بطحایی در دیدار با «ویاچسلاو نیکونوف»، رئیس کمیته آموزش و علوم دومای روسیه، این مطلب را بیان کرد و اظهار داشت: «دولت ایران قصد دارد انحصار زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم شکسته شود و سایر زبان‌ها بویژه زبان روسی نیز در ایران گسترش یابد.»

وی ابراز امیدواری کرد که این مساله مورد توجه مسولان دو طرف واقع شده و این طرح در قالب تفاهم‌نامه‌ای به اجرا درآید.

رئیس کمیته آموزش و علوم دومای روسیه نیز از این طرح استقبال کرد و خاطر نشان ساخت که زبان فارسی در برخی مراکزمراکز آموزش عالی روسیه تدریس می شود.

وزیر آموزش و پرورش ایران به دعوت همتای روس خود و برای شرکت در نمایشگاه بین‌المللی آموزش تحت عنوان «اکوسیستم جدید آموزشی» به روسیه سفر کرده است و ۳۱ فروردین ماه به ایران باز خواهد گشت.

مساله حذف آموزش زبان انگلیسی از دروس مدارس و جایگزینی آن با دیگر زبان‌ها از چند ماه گذشته مطرح شد.

مهدی نوید ادهم، دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش ایران دیماه گذشته اعلام کرد که تدریس زبان انگلیسی در مدارس ابتدایی اعم از دولتی و غیردولتی در ساعات رسمی و غیررسمی ممنوع است. وی همچنین اظهار داشت که دریافت شهریه از والدین دانش آموزان برای تشکیل کلاس زبان انگلیسی را «تخلف» محسوب می‌شود.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

روحانی: باید آن زبان خارجی را یاد بدهیم که علم راحت تر به دست آید

طرح دولت رئیسی برای جذب نخبگان غیرایرانی؛ از ارائه خدمات صدور گواهینامه تا سیم‌کارت

اعتراضات ایران و نگرانی از تشدید مهاجرت نخبگان؛ دانشجویان و دانش‌آموختگان جریمه نقدی می‌شوند