Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

کشف یک گنجینه ارزشمند متعلق به پادشاه دانمارک به دست یک نوجوان ۱۳ ساله

کشف یک گنجینه ارزشمند متعلق به پادشاه دانمارک به دست یک نوجوان ۱۳ ساله
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پس از حفاری به مساحت ۴۰۰ متر مربع در محل کشف گنجینه تعداد زیادی گردنبند بافته شده، مروارید، سنجاق‌ سینه، انگشتر، ۶۰۰ سکه و چکش‌ متعلق به فرمانروایان اسکاندیناوی کشف شد.

آگهی

پسر ۱۳ ساله‌ای که خود را یک باستان شناس آماتور می‌داند گنجینه مهمی متعلق به به هارالد بلاتند مشهور به بلوتوث، پادشاه افسان‌های دانمارک را کشف کرده است.

رنه شوئن و دانش‌آمور نوجوان و لوکا مالاسچیشنچنکو، در ماه ژانویه در جزیره روگن واقع در شمال شرقی آلمان، با استفاده از آشکارسازهای فلزی این گنجینه را یافتند. آنها در ابتدا گمان می‌کردند که این شی یک قطعه آلومینیوم بی‌ارزش است، اما پس از حفاری به مساحت ۴۰۰ متر مربع در محل کشف گنجینه تعداد قابل توجهی گردنبند بافته شده، مروارید، سنجاق‌ سینه، انگشتر، ۶۰۰ سکه و چکش‌ متعلق به فرمانروایان اسکاندیناوی کشف شد.

میکائیل شبرن، باستان شناس برجسته آلمانی، به خبرگزاری آلمان (DPA) گفت: «این گنجینه بزرگترین کشف سکه‌های بلوتوث در منطقه دریای جنوب دریای بالتیک است و از این رو اهمیت زیادی دارد.»

بریان پاتریک مک‌گیر، استاد تاریخ دانشگاه روسکلید دانمارک نیز در این باره گفت که کشف چکش‌ متعلق به فرمانروایان اسکاندیناوی این یافته باستانی را ارزشمند کرده است.

وی همچنین افزود در قدیم به دلیل شرایط ناپایدار اقتصادی و همینطور فرار از مالیات بسیاری از افراد ثروتمند جواهرات خود را در زمین دفن می‌کردند تا در زمان مناسب دوباره آنها را از مخفیگاه خارج و استفاده کنند.

هارالد بلوتوث در قرن دهم میلادی بر دانمارک و نروژ فرمانروایی می‌کرد و بنیانگذار سلسله یلینگ بود. او نخستین کسی بود که با پشت کردن به دین سنتی نورسی‌ها، مسیحیت را به دانمارک معرفی کرد.

بر اساس روایت‌ها دندان‌های این پادشاه به دلیل علاقه زیادی که به خوردن تمشک آبی داشت برای همیشه به رنگ آبی درآمد و برای همین به هارالد دندان‌ آبی معروف گردید. از نام وی برای نام‌گذاری فناوری بلوتوث که به معنی دندان آبی است، الهام گرفته شده است.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

احتمال کشف گنجینه طلا در کشتی غرق‌شده روسی

آلمان راهبرد نوسازی صنعت دفاعی و امنیتی خود را با شتاب پیش می‌برد

«بوز قورد» ترک‌ها و ممنوعیت نماد «روباه بی‌صدا» در برمن آلمان؛ دلیل حساسیت به گرگ‌های خاکستری چیست؟