Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

حراج نقاشی منسوب به هیتلر از معشوقه فرانسوی‌اش

حراج نقاشی منسوب به هیتلر از معشوقه فرانسوی‌اش
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پرتره یک زن فرانسوی که گفته می‌شود معشوقه هیتلر در زمان جنگ جهانی اول بوده و به دست خود او کشیده شده است، در یک حراجی در آلمان به فروش رفت.

آگهی

محققانی که درباره ذهنیات مرموز آدولف هیتلر مطالعه کرد‌ه‌اند به خوبی با علاقه مفرط وی به هنر و نقاشی آشنایی دارند. دیکتاتور آلمان نازی که آثار هنری بسیاری را جمع‌آوری کرده بود، خود نیز در دوره‌ای از زندگی نقاش حرفه‌ای بوده است.

در هفته اخیر پرتره یک زن فرانسوی که گفته می‌شود معشوقه هیتلر در زمان جنگ جهانی اول بوده و به دست خود او کشیده شده است در یک حراجی در آلمان به قیمت ۶۰ هزار یورو به فروش رفت.

خانه حراج ویدلر در جریان این حراج به تحقیقات وارنر ماسر، پژوهشگر و هیتلر شناس که با این نقاشی آشنا بود نیز اشاره کرده است.

به گفته وارنر ماسر این نقاشی رنگ روغن ۶۳ در ۴۸ سانتیمتری که در سال ۱۹۱۶ به قلم هیتلرتصویر شده است. این پژوهشگر که در سال ۲۰۰۷ درگذشت، معتقد بود که آدولف هیتلر در زمان جنگ جهانی اول در فرانسه با زنی به نام شارلوت لوبجوآ آشنا شده و این پرتره متعلق به این زن جوان است.

آقای ماسر که چندین کتاب درباره زندگی هیتلر نوشت همچنین در سال ۱۹۷۷ برای اولین بار توجه‌ها را به فردی که ادعا می‌کرد فرزند هیتلر از این رابطه بوده است، جلب کرد. این مرد فرانسوی با نام ژان ماری لوره در سال ۱۹۸۱ کتاب زندگینامه خود را با نام «اسم پدرت هیتلر بود» منتشر کرد. با این وجود اکثر مورخان ادعای ژان ماری لوره را رد می‌کنند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

خانه حراج ویدلر در شهر نورنبرگ آلمان در بیانیه‌ای اعلام کرد که این پرتره در سال ۱۹۶۷ توسط یک تاجر فنلاندی خریداری شد و بر اساس مدارک در یک گالری نقاشی در ژاپن نیز به نمایش گذاشته شده است.

بیشتر بخوانید:

نقاشی خانه اپرای وین، نقاشی شده توسط آدولف هیتلر در سال ۱۹۱۳

خانه حراج ویدلر در سال ۲۰۱۵ نقاشی آبرنگ دیگر منتسب به آدولف هیتلر را به قیمت ۱۰۰ هزار یورو به فروش رساند.

بر اساس کتاب‌های تاریخی، هیتلر در دهه ۱۹۲۰ و پیش از به قدرت رسیدن و رهبری آلمان در جنگ جهانی دوم تلاش کرد تا از راه نقاشی امرار معاش کند. برخی معتقدند که شاید اگر وی وارد دنیای سیاست و قدرت نمی‌شد، می توانست چهره موفقی در دنیای هنر باشد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

توالت هیتلر به حراج گذاشته شد

نوجوان عاشق برای دیدار معشوق در سیم خاردار زندان گرفتار شد

«نامه اینشتین به خدا»‌ نزدیک به ۳ میلیون دلار فروخته‌ شد