ممنوعیت سفر به آمریکا برای شهروندان چاد لغو شد

Embassy of Chad (Washington, D.C.)
Embassy of Chad (Washington, D.C.)
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

قرار است این ممنوعیت بطور رسمی از ۱۳ آوریل لغو شود.

آگهی

ایالات متحده آمریکا روز سه‌شنبه اعلام کرد که با تصمیم دونالد ترامپ، ممنوعیت سفر شهروندان چاد به این کشور لغو شده است.

این ممنوعیت پس از آن لغو شد که این کشور واقع در آفریقای مرکزی، مقررات مدنظر واشنگتن از جمله مدیریت و تبادل اطلاعات را به اجرا گذاشت.

بنا بر بیانیۀ وزارت کشور آمریکا، دونالد ترامپ اعلام کرده است که «چاد استانداردهای امنیتی خود را به روز کرده تا این استانداردها مطابق با الزامات امنیت ملی آمریکا شود». بر این اساس «شهروندان چاد می‌توانند بار دیگر برای ورود به آمریکا ویزا دریافت کنند».

قرار است این ممنوعیت بطور رسمی از ۱۳ آوریل لغو شود.

مقامات چاد از این تصمیم آمریکا استقبال کردند و وزیر خارجۀ این کشور در پیامی توییتری ابراز امیدواری کرد که همکاری‌های استراتژیک میان دو کشور تقویت شود.

کشور چاد در سپتامبر گذشته در فهرست کشورهایی قرار گرفت که بر اساس سومین فرمان مهاجرتی دونالد ترامپ، ورود اتباع آن به خاک آمریکا ممنوع می‌شد. این فرمان در ۲۴ سپتامبر صادر شد و بر اساس آن مرزهای آمریکا بطور دائم به روی شهروندان هفت کشور یمن، سوریه، لیبی، ایران، سومالی، کرۀشمالی و چاد بسته شد. در چهارچوب این فرمان، ورود مقامات دولتی ونزوئلا به خاک آمریکا نیز ممنوع شد.

بازنگری در این فرمان پس از آن آغاز شد که رکس تیلرسون، وزیر خارجۀ پیشین آمریکا در مارس ۲۰۱۸ میلادی در جریان نخستین سفر رسمی خود به آفریقا با مقامات چاد دیدار کرد و پس از آن از اقداماتی خبر داد که «انجامنا» در راستای عادی سازی روابط با آمریکا انجام داده است.

آقای تیلرسون همچنین بر نقش کشور چاد در مبارزه با گروههای تروریستی تاکید کرد.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ایالت تگزاس آمریکا نیروهای گارد ملی را به مرز مکزیک فرستاد

دادگاه تجدیدنظر: فرمان مهاجرتی ترامپ نباید شامل دوستان آمریکا شود

دادگاه نیویورک ترامپ را در پرونده تخلف مالی ۳۶۴ میلیون دلار جریمه کرد