الهام علی‌اف برای سومین بار برنده انتخابات ریاست‌ جمهوری آذربایجان شد

الهام علی‌اف برای سومین بار برنده انتخابات ریاست‌ جمهوری آذربایجان شد
نگارش از Ilia Nick
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

الهام علی‌اف با کسب حدود ۸۰ درصد آرا در حالی برنده این انتخابات شد که اپوزیسیون این کشور می‌گوید در فرآیند رأی‌گیری تخلف صورت گرفته است.

الهام علی‌اف با کسب حدود ۸۰ درصد آرا در حالی برنده روز چهارشنبه انتخابات ریاست جمهوری شد که احزاب اپوزیسیون این کشور می‌گویند در فرآیند رأی‌گیری تخلف صورت گرفته است.

آگهی

پیروزی علی‌اف که بسیاری از اهرم‌های قدرت و رسانه‌های آذربایجان را در اختیار دارد برای بسیاری بدیهی بود و اگرچه اپوزیسیون پراکنده این کشور این بار همگی از یک نامزد پشتیبانی کردند اما نتیجه کار تغییر چندانی نکرد.

شامگاه امروز، دهها‌ خودرو در حالیکه سرنشینان آنها بوق می‌زدند و پرچم‌های آذربایجان و حزب علی‌اف را در دست داشتند در خیابان‌های مرکز باکو به حرکت درآمدند.

شادی هواداران الهام علی‌اف پس پیروزی او در انتخابات سال ۲۰۱۳

آذربایجان که نزدیک به ۹ میلیون تن جمعیت دارد با تکیه بر اقتصاد نفتی در یک دهه، رشدی ناگهانی داشته است اما دولتی که از حیدر علی‌اف به پسر وی رسیده، در برابر مخالفان کمتر ملایمتی از خود نشان می‌دهد.

بیشتر بخوانید:

آقای علی‌اف در سخنان تلویزیونی خود گفت:‌ «من از مردم آذربایجان سپاسگزارم که به من رأی دادند و به توسعه آینده کشور اعتماد کردند.»

از آنجا که تظاهرات مخالفان دولت در آذربایجان فورا سرکوب می‌شود و شمار زندانیان سیاسی افزایش چشمگیری یافته،‌ الهام علی‌اف چه در سطح بین‌المللی و چه در داخل با انتقاد روبرو بوده است.

اختلاف طبقاتی رو به رشد میان فقرا و ثروتمندان و فسادی که، به گفته برخی شهروندان آذربایجان، در تمامی سطوح زندگی نفوذ کرده، سبب شده است اپوزیسیون خانگی عقیم بماند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دادگاه حقوق بشر اروپا باکو را به پرداخت ۱۷ هزاریورو به خبرنگار آذربایجانی محکوم کرد

وقوع انفجار در کافه‌ای در باکو دو کشته برجای گذاشت

افزایش محبوبیت چپ و راست افراطی؛ «از هر ۳ اروپایی یک نفر به احزاب پوپولیست رای می‌دهد»