درباره نسیم اقدم، مظنون تیراندازی در دفتر مرکزی یوتیوب چه می دانیم؟

درباره نسیم اقدم، مظنون تیراندازی در دفتر مرکزی یوتیوب چه می دانیم؟
Copyright عکس از وب‌سایت نسیم سبز متعلق به نسیم اقدم
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

پدر مهاجم احتمالی به ساختمان مرکزی یوتیوب در گفتگو با یک روزنامه محلی گفته است که به دلیل «نفرت» دخترش از کمپانی یوتیوب به پلیس درباره احتمال رفتن او به سمت پردیس مرکزی این شرکت هشدار داده بود.

آگهی

بنا بر اعلام مقامات پلیس آمریکا زنی ۳۹ ساله به نام نسیم نجفی اقدم مظنون تیراندازی روز سه‌شنبه در مقر یوتیوب در شهر سن برونوی ایالت کالیفرنیا بوده و در نهایت در همان محل تیراندازی کشته شده است.

ادعا می‌شود که او با یک اسلحه کالیبر ۹ میلیمتری در این ساختمان اقدام به تیراندازی کرده و چهار نفر را زخمی کرده است و درنهایت نیز با شلیک گلوله به خود، به زندگیش پایان داده است.

پلیس با رد «تروریستی» بودن این حادثه اعلام کرد که به نظر می‌رسد این تیراندازی در پی یک اختلاف شخصی روی داده و خانم اقدم دست‌کم یکی از قربانیان این حادثه را می‌شناخته است.

بیشتر بخوانید:تیراندازی در ساختمان مرکزی یوتیوب در کالیفرنیا

پدر نسیم اقدم، مظنون حمله به یوتیوب: به پلیس هشدار داده بودم

پدر مهاجم احتمالی به ساختمان مرکزی یوتیوب در گفتگو با روزنامه (Bay Area News Group ) خلیج سانفرانسیکو گفته است که به دلیل «نفرت» دخترش از کمپانی یوتیوب به پلیس درباره احتمال رفتن او به سمت پردیس مرکزی این شرکت هشدار داده بود.

اسماعیل اقدم می‌گوید که روز دوشنبه پس از اینکه دخترش به تماس‌های تلفنی پاسخ نداده به پلیس مراجعه کرده و گم شدن نسیم اقدم را به پلیس گزارش کرده است. پدر خانم اقدم می‌گوید که به پلیس هشدار داده بود که احتمال دارد دخترش به سمت ساختمان کمپانی یوتیوب رفته باشد.

آقای اقدم گفته است که ساعت ۲ صبح روز سه شنبه پلیس شهر «مانتین ویو» در تماس با منزل وی گفته است که دخترش را در حالی که در ماشین خود خوابیده بود، پیدا کرده اند.

کتی نلسون، سخنگوی پلیس مانتین ویو ضمن تائید دریافت گزارش ماموران درباره پیدا کردن زنی با همین نام در حالی که در ماشین خود خوابیده بوده است، گفت که این زن از پاسخ دادن به سوالات ماموران پلیس سرباز زده بود. خانم نلسون درباره ادعای پدر مظنون این حادثه در هشدار دادن به پلیس، واکنشی نشان نداد.

«تنفر» نسیم اقدم از یوتیوب به دلیل حذف ویدئو و عدم پرداخت پول

نسیم نجفی اقدم در سن دیه گو زندگی می‌کرد و در شبکه یوتیوب صفحه شخصی داشت. او که گفته می‌شود گیاهخوار بوده و به عنوان مدافع حقوق حیوانات فعالیت داشته، در ژانویه سال ۲۰۱۷ میلادی ویدئویی را منتشر و در آن ادعا کرد که یوتیوب در قبال محتویات صفحۀ او دست به «تبعیض و فیلتر» زده است.

A post shared by Chronicle NG (@chronicle.ng) on

اسماعیل اقدم، پدر مظنون ایرانی حمله به ساختمان مرکزی یوتیوب در مصاحبه با روزنامه محلی گفته است که وی به دلیل متوقف شدن پرداخت پول از سوی این شرکت برای ویدئوهایش از آنها عصبانی بود.

خانم اقدم علاوه بر یوتیوب، دارای صفحه‌های مختلفی در دیگر شبکه‌های اجتماعی نیز بود. او در این صفحه‌ها ادعا کرده بود که در ماههای اخیر شاهد کم شدن شمار بازدیدکنندگان ویدئوهایش در صفحه یوتیوب بوده است. او گفته بود که یوتیوب ویدئوهایش را سانسور می‌کرده و در قبال انتشار این ویدئوها پولی هم به او پرداخت نمی‌کرده است.

مظنون احتمالی حمله به ساختمان یوتیوب پیش از این ادعا کرده بود که این وبسایت، ویدئوهای وی را سانسور و حذف می‌کند. او در ویدئوی اعتراضی خود می‌گوید: «برای ویدئوی تمرینات ورزشی من محدودیت سنی تماشاچی قرار داده‌اند در حالی که هیچ چیز حساس و بدی در آن وجود نداشت....درحالی که خیلی خواننده‌ها مانند نیکی مناژ و مایلی (سایروس) که صحنه های نامناسب برای کودکان دارد مجاز است.»

نسیم اقدم فوریه سال ۲۰۱۷ میلادی در یک پست فیسبوکی اعلام کرد که «در یوتیوب فرصت برابر برای رشد وجود ندارد».

وی در صفحه وب‌سایت شخصی خود با نام «نسیم سبز» درباره آنچه «کانال های هرز» می‌نامید ویدئوهایی منتشر می‌کرد و می‌گفت که در حالی که این تصاویر اجازه انتشار دارند، ویدئوهای وی در یوتیوب سانسور می‌شود.

تصویری از وب‌سایت شخصی مظنون حمله به ساختمان مرکزی یوتیوب

زخمی‌شدگان حادثه تیراندازی در پردیس یوتیوب

حادثۀ تیراندازی در مقر یوتیوب روز سه‌شنبه در ساعت ۱۳ و ۳۰ دقیقه به وقت محلی آغاز و بلافاصله پلیس در محل حاضر شد.

گفته می‌شود در روز حادثه خانم اقدم در ساعت ۱۲ و ۴۵ دقیقه در حالی که روسری بر سر و عینک آفتابی بر چشم داشته است وارد پردیس یوتیوب شده است. او کارمند یوتیوب نبوده و کارت شناسایی نیز به همراه نداشته است.

در این حادثه در مجموع چهار تن زخمی شده و سه نفر مورد اصابت مستقیم از سوی مهاجم این حادثه قرار گرفته‌اند: یک مرد ۳۶ ساله و یک زن ۳۲ ساله که به شدت مجروح شدند و در وضعیت حیاتی قرار دارند و یک زن ۲۷ ساله که جراحات او تحت کنترل است.

یکی از کاربران توییتر که خود را از کارمندان یوتیوب معرفی کرده است در پستی توییتری اعلام کرد که با آغاز تیراندازی‌ها مجبور شده است به همراه شماری از همکارانش در یکی از اتاق‌های این مقر پنهان شود تا اینکه درنهایت امکان خروج آنها فراهم شود.

آگهی

ساختمان مرکزی کمپانی یوتیوب در حدود ۲۰ کیلومتری پردیس گوگل قرار دارد و دست‌کم ۱۱۰۰ نفر در آنجا مشغول به کار هستند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تیراندازی در مقر یوتیوب در کالیفرنیا

دبیرستانی در ایالت مریلند آمریکا به دنبال وقوع تیراندازی تخلیه شد

تیراندازی در مدرسه‌ای در ایالت فلوریدای آمریکا چند کشته برجای گذاشت