Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

مصاحبه‌ای «جعلی» از پاپ فرانسیس؛ «جهنمی وجود ندارد»

مصاحبه‌ای «جعلی» از پاپ فرانسیس؛ «جهنمی وجود ندارد»
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«چرا پاپ فرانسیس همچنان اصرار دارد اسکالفاری را ببیند وقتی همیشه بعد از ملاقاتشان، مصاحبه‌ای جعلی از دیدارشان چاپ می‌شود؟ به نظرم خبرنگاران و روزنامه‌ها اعتقادی به دنبال حقیقت نیستند. آن‌ها فقط می‌خواهند جنجال خلق کنند».

آگهی

روزنامه ایتالیایی «ریپایلیکا» یکی از خبرنگاران خود را به خاطر متهم کردن روزنامه و موسس آن پس از چاپ مصاحبه‌ای با پاپ فرانسیس، اخراج کرد. خبرنگار اخراج شده که پیرجیورگیو وددیفرددی نام دارد و ریاضیدان نیز هست ادعا می‌کند که روش کار موسس ۹۳ ساله روزنامه، یوجینو اسکالفاری، تولید خبر «جعلی» است. ریاضیدان خبرنگار معتقد است این هم برای روزنامه «ریپایلیکا» و هم برای پاپ فرانسیس که همچنان حاضر است با یوجینو اسکالفاری دیدار کند نگران کننده است.

به کانال تلگرام یورونیوز بپیوندید

پیرجیورگیو وددیفرددی که انتقاد خود به روزنامه «ریپایلیکا» و پاپ فرانسیس را در ستون خود این روزنامه منتشر کرده بود، نوشته است:«چرا پاپ فرانسیس همچنان اصرار دارد اسکالفاری را ببیند وقتی همیشه بعد از ملاقاتشان، مصاحبه‌ای جعلی از دیدارشان چاپ می‌شود؟ چرا روزنامه همچنان خبرهای جعلی اسکالفاری را چاپ می‌کند؟ به نظرم خبرنگاران و روزنامه‌ها اعتقادی به دنبال حقیقت نیستند. آن‌ها فقط می‌خواهند جنجال خلق کنند».

یوجینو اسکالفاری تا به حال ۳ مصاحبه با پاپ فرانسیس چاپ کرده است و هر سه بار واتیکان انجام شدن مصاحبه را تکذیب کرده است. واتیکان مدعی است که اسکالفاری با پاپ فرانسیس ملاقات داشته است ولی مصاحبه‌ای صورت نگرفته؛ مصاحبه‌های چاپ شده «بازسازی شخصی» آقای اسکالفاری از دیدارشان است.

اعلامیه روابط عمومی واتیکان مبنی بر «جعلی» بودن مصاحبه اخیر پاپ با اسکالفاری

موضوعات جنجال برانگیز مطرح شده در «مصاحبه‌»های اسکالفاری با پاپ فرانسیس یک بار درباره اذیت و آزار جنسی کودکان توسط کشیش‌ها، اسقف‌ها و کاردینال‌ها و این‌بار درباره عدم وجود جهنم بوده است. اسکالفاری از قول پاپ فرانسیس در مصاحبه نوشته بود:«جهنمی وجود ندارد. اگر کسی توبه کند، روحش توسط خدا بخشیده می‌شود و مراتب تعالی را طی می‌کند. اگر گناهکار توبه نکند به جهنم نمی‌رود. جهنمی وجود ندارد. تنها روح گناهکار ناپدید می‌شود. همین».

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پاسخ بحث‌برانگیز پاپ به سوالی درباره همجنسگرایی فرزندان

درخواست پاپ برای صلح بین فلسطینیان و اسرائیلی ها: افراد بی دفاع در امان نیستند

پاپ فرانسیس در نظر دارد مسئولیت زنان را در کلیسای کاتولیک افزایش دهد