ترامپ بودجه بازسازی سوریه را مسدود کرد

Trump delivers remarks on the Infrastructure Initiative in Richfield
Trump delivers remarks on the Infrastructure Initiative in Richfield Copyright REUTERS/Yuri Gripas
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

این تصمیم احتمالا پس از دیدن یک گزارش درباره متمم بودجه برای عملیات سوریه گرفته شده است

آگهی

کاخ سفید دستور مسدود کردن بیش از ۲۰۰ میلیون دلار بودجه تعیین شده برای مشارکت در عملیات بازسازی سوریه را صادر کرده است. 

وال استریت ژورنال روز شنبه ۳۱ مارس/۱۱ فروردین با تایید این خبر نوشت که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا «پس از دیدین یک گزارش درباره اختصاص منابعی از بودجه آمریکا برای بازسازی کشور جنگ‌زده سوریه» این دستور را به وزارت خارجه ابلاغ کرده است. 

این خبر پس از وعده رئیس جمهوری ایالات متحده برای خروج قریب‌القوع نیروهای آمریکایی از سوریه منتشر می‌شود. آقای ترامپ روز پنجشنبه در جریان یک سخنرانی در اوهایو با تقدیر از عملکرد نیروهای آمریکایی در سوریه، اعلام کرده بود که این نیروها به زودی خاک سوریه را ترک می‌کنند. 

خبرگزاری فرانسه به نقل از منابعی در دولت آمریکا گزارش کرد که این سخنان رئیس جمهوری آمریکا به هیچ وجه اشتباه نبوده و آقای ترامپ از هفته‌ها پیش مخالفت خود را با حضور بلند مدت و حتی میان مدت نیروهای نظامی این کشور در شرق سوریه ابراز می‌کند. واشنگتن می‌گوید حدود دو هزار نظامی آمریکایی در چارچوب مبارزه علیه داعش در سوریه حضور دارند. 

سخنان آقای ترامپ در تعارض با رویکرد رکس تیلرسون، وزیر خارجه پیشین این کشور قرار دارد که گفته بود نیروهای آمریکایی تا نابودی کامل داعش و همچنین به منظور مقابله با تاثیر ایران در سوریه و کمک برای سرنگونی بشار اسد در این کشور می‌مانند. رکس تیلرسون حدود سه هفته پیش از مقام خود برکنار شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جنگ داخلی سوریه هفت ساله شد

تیلرسون: تهاجم نظامی ترکیه عملیات مبارزه با داعش در سوریه را تضعیف کرده است

دیدار وزیر خارجه بریتانیا با ترامپ؛ چگونه جنگ اوکراین کامرون را به ساحل فلوریدا کشاند؟